• Українські школярі власноруч зробили 3D-принтер

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Четвер, 27 квітня 2017 року

Учні київської школи власноруч зробили 3D-принтер, можливості якого не поступаються заводським моделями. А вартість — у кілька разів менша.

Розробниками 3D-принтера стала молодь із київської школи з поглибленим вивченням іноземних мов та технологій, розповідається в сюжеті каналу UA:Перший.

Четверо десятикласників і першокурсниця Олена працювали над 3D-принтером майже рік. А сам проект допоміг створити професор з університету «Київська політехніка».

У пристрої є два екструдери, за допомогою яких можна друкувати двома матеріалами одночасно. Наразі молоді винахідники вибрали в якості матеріалу пластмасу. З двох котушок пластик у вигляді ниток потрапляє в екструдер, потім він продавлюється через спеціальний пристрій, що задає форму моделі.

Собівартість принтера — $680, і ці гроші виділив спонсор.

«Ми багато часу витратили на те, щоб знайти потрібні комплектовальні, більшість з яких виробляється в Китаї», — сказав в інтерв'ю UA:Перший завідувач кафедри НТУ «Київська політехніка» Віталій Пасічник.

За допомогою принтера можна створити практично будь-яку модель. Наприклад, для дітей молодшого шкільного віку можна «надрукувати» об'ємні цифри, букви або знаки для навчання, кажуть розробники.

«Якщо вони захочуть реалізувати цей проект в якості якоїсь бізнес-моделі, то це цілком можливо», — додає Віталій Пасічник.

Молоді люди мріють зробити внесок в науку і технології: «Хотілося б зробити щось таке, що просунуло б людство вперед», — говорить 10-класник Артем Діхтяр.

Український студент створив електростанцію, яка виробляє електроенергію та опріснює воду під впливом морських хвиль.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...