• Школярів міста Чернівці вчитимуть правильному сортуванню відходів

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Четвер, 13 квітня 2017 року

У школах міста Чернівці запустили освітню програму #Сортую, яка допоможе учням розібратися у правилах роздільного збору сміття і застосовувати цю практику в своєму житті. Сортування побутового сміття може зменшити кількість відходів, що відправляються на звалища, на 50%!

Ініціаторами проекту стали компанія Coca-Cola, фундація «Відкрите суспільство» та відома громадська організації «Україна без сміття».

Старт проекту розпочався з відкритого уроку екології в Чернівецькій гімназії №2. Учням розповіли, як розділяти відходи, і що можна зробити з відсортованого сміття. Тепер у своїх навчальних закладах школярі будуть сортувати скло, папір і пластик окремо, повідомляє «Телеканал ЧЕРНІВЦІ». 

Мета освітнього проекту #Сортую — змінити ставлення до відходів і сформувати екологічний світогляд юних українців, щоб вони навчилися розуміти, як правильно поводитись зі сміттям.

Учні підтримали ініціативу #Сортую, а деякі з них вже мають практику сортування сміття.

Організатори програми передали вчителям інструкцію з проведення екоуроків, а школам — контейнери для сортування сміття. Контейнери будуть встановлені у приміщеннях шкіл. Це контейнери для паперу, упаковки і кришечок. Батарейки в школах вже збирають.

У міру заповнення контейнерів прибиральниці перекладають вміст цих контейнерів у відповідний бак для ресурс-оціночних компонентів, які щотижня забирає компанія-перевізник «Буковинавторресурс». Ця компанія має потужності для сортування. Тут пресують і передають на переробку полімери, скло, метали і папір.

Протягом року буде обчислюватися, скільки утворюється загального і скільки ресурсоцінного сміття. «Цей досвід ми хочемо передати іншим школам, щоб переконати їх у тому, що починання, покладені в освітніх проектах, зменшують кількість сміття, яке йде на звалища, і повертають в економіку країни ресурс-оціночну частину», — говорить Євгенія Аратовська, засновник ГО «Україна без сміття».

У школах Кривого Рогу вже з'явилися контейнери для роздільного збору відходів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...