• Два українських винахідники запрошені на стажування до НАСА

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 20 квітня 2017 року

Два винахідники з України отримали запрошення пройти стажування в НАСА протягом майже трьох місяців, де вони зможуть безкоштовно реалізувати свої ідеї.

Ідеї ​​Євгена Еріка та Данила Баша зацікавили вчених із The University of California, який базується на НАСА. Їх запросили приїхати до США, повідомляється в сюжеті «ТСН».

Євген Ерік став відомий як розробник технології створення смарт-жалюзі для вікон, на зворотному боці яких знаходяться сонячні панелі. Таким чином жалюзі можуть виконувати подвійну функцію — захищати від яскравих променів сонця і виробляти електроенергію.

Щоб реалізувати свою ідею, Євген привернув спонсорів, які вклали $235 тис. У результаті вийшов простий та цікавий пристрій, який дозволяє отримувати користь із сонячного світла.

Зараз ця розробка запатентована, її тестують в Америці та інших країнах.

Данило Баш запропонував метод видобутку дорогоцінних металів із океанічних течій. Спеціальна платформа, занурена у воду, буде поглинати іридій, родій, платину, золото, індій та інші елементи.

Хоча ідеї Данила та Євгена здаються фантастичними, їх легко реалізувати у великих масштабах, впевнені фахівці з Каліфорнії. Коли ж винахідники повернуться до України, вони обіцяють втілювати свої ідеї тут.

Житель Чернівців сам створює пристрої для «розумної» квартири, які допомагають йому економити на електриці та воді.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...