• Кияни проти відкриття нових сміттєспалювальних заводів у місті

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Понеділок, 17 квітня 2017 року

Кияни створили петицію на сайті КМДА з вимогою заборонити будівництво сміттєспалювального заводу в Дарницькому районі і перенести його за межі міста.

Автор петиції Ірина Воронцова пише, що новий сміттєспалювальний завод, побудований у густонаселеному мікрорайоні, значно погіршить і без того складну екологічну ситуацію на Лівому березі.

Завод «Енергія», на якому спалюється сміття, і фанерний завод «Фанплит» створюють небезпечні викиди в атмосферу, і будівництво ще одного подібного підприємства в Києві неприпустиме, пише Ірина Воронцова.

За наявною інформацією, КМДА планує побудувати в столиці два заводи, але не сміттєспалювальних, а сміттєпереробних: один — у Дарницькому районі (вул. Колекторна), інший — у Голосіївському (Пирогівський шлях), повідомляє Сensor.

Зараз міське сміття спалюють на заводі «Енергія». На нових заводах сміття буде проходити попереднє сортування. Відбиратимуться органічні відходи, а на спалювання відправлятиметься те, що може бути спалено.

Будівництво сміттєспалювальних заводів, які гарантують одночасний продаж тепла, економічно недоцільне. А будівництво сміттєпереробного заводу буде узгоджуватися з місцевою громадою.

Вирішення питання про відкриття в Україні нових сміттєспалювальних заводів має починатися з правильної організації сортування сміття. Це може гарантувати те, що небезпечні відходи, такі як батарейки і ртутьвмісні лампи, не будуть спалені з іншим сміттям.

Голова громадської організації «Україна без сміття» Євгенія Аратовська просить всіх підтримати акцію #спалюваннюБАН і підписати петицію.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...