• Студенти з Вінниці роблять із макулатури екоблокноти з насінням рослин

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 20 квітня 2017 року

Студенти з Вінниці придумали оригінальний спосіб використання старих газет, зошитів та іншої макулатури. Вони створюють папір для блокнотів, листівки та обкладинки, в які «вклеєно» насіння рослин. На папері насіння можуть дати паростки, а потім їх можна пересадити у відкритий ґрунт.

Процес отримання такого екопаперу дуже простий та нагадує традиційні методи, відомі людям із давніх часів. Спочатку хлоп'ята збирають старі газети, реферати та списані зошити, які подрібнюють і перемелюють з теплою водою. Таку масу викладають на сито для видалення вологи та додають насіння рослин і трав. На кінцевому етапі майбутній папір висушують за допомогою праски або просто на сонці. Виходять щільні аркуші паперу, в яких можна розгледіти дрібні насіння.

З екопаперу можна зробити незвичайну листівку або обкладинку для блокнота. Якщо його полити водою, насіння почнуть проростати, і через деякий час молоді рослини можна пересадити в звичайний ґрунт.

Як розповідають хлоп'ята, ідея використання макулатури в якості «ґрунту» для сіянців з'явилася після поїздки до Канади, розповідає «День». Їх дуже надихнули різні екологічні ініціативи канадців, і студенти вирішили спробувати організувати щось подібне і в своєму місті.

За допомогою такого способу студенти технічного університету намагаються привернути увагу вінничан до необхідності сортувати відходи і берегти природу.

Зараз студенти проводять майстер-класи для дітей та молоді, на яких представляють свою просту технологію переробки макулатури. Ці заняття допомагають дітям розібратися, для чого потрібно сортувати відходи і як правильно з ними поводитися.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...