• Цікаві українські стартапи і проекти для переходу на «зелену» енергетику

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 27 квітня 2017 року

З кожним роком альтернативні поновлювані джерела енергії все сильніше витісняють викопне паливо. Як в Україні проходить перехід на «зелену» енергетику, які цікаві стартапи і проекти підтримують цей процес?

Курс на поновлювані джерела енергії — сонячні та вітряні електростанції, використання геотермальної енергії землі тощо — стає пріоритетнішим в останні роки. Основна причина цього — можливість відмовитися від послуг постачальників енергії та отримувати її самим, не завдаючи шкоди довкіллю.

У розвинених країнах на альтернативну енергетику переходить безліч приватних домогосподарств. Наприклад, кілька років тому у приватних будинках Німеччини з'явилося понад 47 тис. сонячних електростанцій, з яких більш ніж половина оснащені акумулювальними батареями. У минулому році в США налічувалося понад 1 млн домогосподарств із фотоелектричними панелями, а в Англії — понад 1,5 млн.

Світовим лідером з впровадження альтернативної енергетики вважається Австралія: тут сонячні установки є в більш ніж 18% домогосподарств, а у Новому Південному Уельсі їх понад 25%.

Для підтримки тенденції переходу на «чисту» енергетику в усьому світі існує чимало стартапів, які працюють над проектами. Наприклад, SolarCity, Tesla, Powerwall, Powerpack і багато інших.

В Україні теж є цікаві проекти, які заслуговують на увагу і подальший розвиток. Пропонуємо познайомитися з деякими з них.

Жалюзі SolarGaps

У минулому році киянин Євген Ерік представив цікаву ідею — поєднати віконні жалюзі з сонячними панелями. Такий пристрій буде і затінювати приміщення від яскравого сонця і виробляти електроенергію. Один мжалюзі SolarGaps може виробляти в місяць 100 кВт·год електроенергії. А щоб підключити пристрій до домашньої мережі, не потрібні інвертори або акумулятори. Досить підключити блок управління до звичайної розетки.

Його енергостартап отримав визнання у вчених каліфорнійського університету. Цього року Євген пойде на стажування до НАСА і зможе реалізувати свої ідеї.

Сенсор Ecoisme

Сенсор Ecoisme, створений командою Івана Пасічника 4 роки тому, допомагає розраховувати витрати електроенергії і вчить господаря економити. Контролер є універсальним — він підходить для мереж і лічильників всіх типів.

Цей стартап переміг у конкурсі, який проводився Edison Electric Institute і EDF — великим виробником електроенергії. Із січня цього року стартувало попереднє замовлення на виготовлення таких контролерів.

Смарт-термостат eCozy

eCozy — ще один перспективний проект від українських розробників. Він створює смарт-термостати для традиційних радіаторів опалення. Такий пристрій дозволяє контролювати і регулювати температуру у приміщенні через додаток на смартфоні або на екрані приладу. Це зручний пристрій для «розумного» будинку, що, за інформацією авторів, дозволяє заощадити до 30% рахунків за опалення.

Контролер WallSwitch

Компанія Ajax Systems створила контролер, який дозволяє дистанційного управляти побутовими приладами. За допомогою пристрою під назвою WallSwitch можна віддалено вмикати і вимикати пристрої, включені в мережу, а також відстежувати в реальному часі енергоспоживання побутових приладів.

Свої пристрої компанія виробляє в Києві, а продаються вони не тільки в нашій країні, а й у країнах ЄС.

Зарядні станції GreenFuel і E-Line

Стартап GreenFuel створює і встановлює зарядні станції (ЗС) для електромобілів. Компанія пропонує персональні, публічні і комерційні ЗС. У минулому році на внутрішній ринок GreenFuel поставила понад 30 зарядних пристроїв.

Цей же напрям підтримує й інша українська компанія — E-Line з Дніпра. Вона розширює мережу ЗС по всій країні і продає в інші країни станції власного виготовлення.

За матеріалами: Аin.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...