ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Життя без відходів: У Нью-Йорку відкривається перший магазин Package Free

Велика Епоха

У травні в Нью-Йорку відкриється перший магазин для безвідходного способу життя. Тут можна буде придбати речі, які стануть альтернативою будь-якому одноразовому товару: багаторазові сумки та зубні нитки, зубні щітки, що можна компостувати, натуральні косметичні засоби на вагу, навіть скейтборд з океанського пластика. Покупцям цього магазину більше не доведеться платити за «сміття» у вигляді упаковок.

#img_center_nostream#

Ідея відкриття такого «безсміттєвого» магазину в Брукліні належить Лорен Сінгер і модельєру Даніелю Сільверстейн, розповідає Мindbodygreen.

Лорен Сінгер — дівчина, відома своїм принципом «життя без сміття». Вже чотири роки вона не викидає нічого в сміттєвий ящик. Купує тільки те, що придатне для повторного використання або те, що можна компостувати. Вирушаючи за продуктами, Лорен складає список та купує все тільки на вагу і в свою тару, наприклад, у баночки Мейсона (Mason jars). Що стосується мийних засобів і засобів гігієни, їх теж можна знайти без упаковки, а ще простіше — приготувати самим, про що вона розповідає у своїх відео. Одяг та багато речей дівчина купує в магазинах Second Hand.

Лорен веде блог, канал на YouTube, де надихає людей слідувати принципам zero waste в своєму житті. Вона запустила натуральну пральну мийну кампанію під назвою The Simply Co.

Зараз Сінгер переходить до іншого цікавого проекту. Разом із Даніелем Сільверстейном, модельєром, який використовує викинуті тканини і матеріал для виготовлення одягу, з 1 травня вони відкривають в Вільямсбурзі, Бруклін, магазин Package Free.

У ньому буде все для способу життя «без відходів»: від багаторазових кавових чашок та багаторазової зубної нитки до багаторазового туалетного паперу.

До речі, за принципом zero waste живе і екоактівістка з України Маріанна Бойко. Своїми секретами вона ділиться в блозі.

«Ми з Даніелем зрозуміли, намагаючись жити без відходів, що сам стиль життя дуже простий. Але для пошуку всіх необхідних засобів потрібні зусилля, час та купа різних сайтів. Ми хотіли створити універсальний магазин для стабільного розвитку і зробити його максимально зручним», — каже Лорен Сінгер. Package Free буде діяти як онлайн-магазин і як звичайний магазин протягом травня-червня, а якщо проект стане успішним, то в майбутньому тимчасова торгівельна точка перетвориться на постійний магазин.

Подібні магазини під назвою Рackaging-free вже є в багатьох містах Європи та США. Завдяки їм покупці не тільки економлять гроші на товари, що продаються на вагу, але і не створюють сміття у вигляді пластикових упаковок тощо.

Але Package Free — це більше, ніж просто магазин. Тут будуть проходити семінари та майстер-класи з виробництва мила, приготування їжі, шиття і багато чого іншого. А Даніель та Лорен будуть давати поради і відповідати на запитання покупців.

Лорен і Даніель сподіваються, що Package Free стане центром для розвитку здорового суспільства, адже принципи екохарчування і простого життя доступні всім!