• Майстер із Кіровограда виготовляє дешеві піролізні котли

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 20 квітня 2017 року

Житель Кіровоградської області виробляє дешеві енергоефективні піролізні котли, для роботи яких достатньо найпростішого побутового сміття. В таких котлах паливо не горить, а повільно тліє, довго та економно обігріваючи приміщення.

Майстер Петро Філоненко живе в Олександрії, де разом зі своїм сином вже 5 років займається виробництвом піролізних котлів з «нуля». Ці котли мають великий попит, і їх замовляють із різних куточків України, розповідає Наталя Луценко в своєму блозі.

В якості палива для котла підійде будь-яке сміття, крім кам'яного вугілля і гуми: побутові відходи, тріска, сухе листя, солома, тирса та ін.

Оскільки паливо не згорає, а тліє, то витрачається дуже економно. Наприклад, 30 кг дров вистачить на 18 годин обігріву для площі мінімум 100 м2. У звичайному твердопаливному котлі цей об'єм дров прогорає за 7—8 годин.

Що стосується шкідливих викидів, то під час роботи котлів «Філін» Петра Філоненко їх немає.

Перші котли майстер зробив тільки для себе та родичів, а за наступні роки значно вдосконалив їхню конструкцію.

Сьогодні «Філін» замовляють не тільки в Олександрії, за ним приїжджають з усієї України. Вартість котла 22—25 тис. грн, що мінімум у два рази дешевше заводського.

На них дається гарантія два роки. За роки своєї роботи майстер виготовив сотні піролізних котлів.

Останнім часом багато українців вибирають в якості альтернативного варіанту опалення котли на біопаливі. Сировину для таких котлів можна купити за копійки або просто зібрати самим. А економія на опаленні очевидна вже за перший сезон.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...