ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Сінгапурі отримують чорнила для ручок із вихлопних газів

Велика Епоха

Компанія із Сінгапуру винайшла цікавий спосіб «використання» вихлопних газів від автомобілів. За допомогою спеціального пристрою Kaalink із вихлопів збирається вуглець і використовується як чорнило для маркерів.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

Для багатьох країн Азії, що швидко розвиваються, забруднення повітря вихлопними газами призводить до мільйонів смертей на рік. Стартап Graviky Labs, що базується в Бангалорі (Індія) і Сінгапурі, знайшов новий підхід до цієї проблеми.

Їхній винахід під назвою Kaalink (на хінді Kaal — чорний) являє собою електростатичний фільтр, який приєднується до вихлопних труб транспортних засобів і дизельних генераторів. Він затримує 95% твердих забруднювальних частинок, не впливаючи на роботу двигуна. Ця сажа потім обробляється для видалення небезпечних металів і канцерогенів, залишаючи після себе вуглецевий пігмент у вигляді порошку.

Цей пігмент із автомобільних вихлопних труб і промислових димових труб використовується надалі для отримання кількох типів чорних чорнил марки Air-Ink.

У наш час багато компаній виробляють чорне чорнило з технічного вуглецю, який отримують, в основному, під час спалювання важких нафтопродуктів. Це означає, ідея стартапу Graviky Labs може надати двосторонній вплив на забруднення і парникові гази.

За словами розробників, досить 45 хв., щоб зібрати 30 мл чорнила для заправки одного фірмового маркеру.

#img_center_nostream#

Технологію від Graviky Labs можна адаптувати для виробництва пігменту, багатого вуглецем, і випускати асортимент масляних фарб і фарб для тканин у промислових масштабах, кажуть її розробники.

На Kickstarter можна придбати маркери чотирьох видів по $25.

Американка Джессіка Чан запустила проект із виготовлення багаторазових екоручок, в яких замість чорнил використовують будь-яку органічну рідину — сік, чай тощо.