ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Хмельницькому розігрують грант у €1000 на проект енергоефективності

Велика Епоха

Хмельницький молодіжний клуб розвитку оголосив про розіграш міні-гранту в розмірі до €1000 за проектами енергоефективності та енергозбереження — від утеплення до освітніх та інформаційних кампаній з цієї тематики.

#img_center_nostream#

У проекті CLEEN (або ЕСКОМ — Енергоефективність: створення коаліцій на місцях) беруть участь Україна, Молдова, Вірменія, Грузія та Німеччина. У Хмельницькому CLEEN впроваджується вже два роки. Хмельницький молодіжний клуб розвитку презентував новий етап проекту, який триватиме до кінця цього року, розповідає «Поділля-Центр».

Комунальний заклад, ініціативна група та інші юридичні особи, які аналізують витрати на енергію, проводять енергоаудит або інші обстеження, влаштовують кампанії, конференції та дослідження з метою підвищення обізнаності населення у сфері енергоефективності, мають можливість отримати міні-грант у вигляді безповоротної допомоги.

В рамках проекту CLEEN активісти також проводитимуть навчальні програми для державних службовців (19—20 квітня), депутатів (у жовтні) і громадських організацій (24 квітня). На навчання держслужбовців поки отримані заявки з 30 населених пунктів.

«Будемо вчити персонал у деяких областях — з питань клімату, енергоефективності, місцевої політики, аналізу бюджетів, сталого енергетичного розвитку. На тренінгу, який відбудеться 24 квітня, ми підкажемо, як краще оформити і реалізувати вашу ідею, як краще її прописати. А 1 травня розпочнеться відбір проектів, у написанні яких можуть взяти участь всі охочі — але більше шансів на перемогу матимуть учасники тренінгу», — говорить заступник голови правління Хмельницького молодіжного клубу розвитку Артур Кокаревіч.

Активісти хочуть, щоб депутати міської ради впроваджували енергетичну політику локально у своїх округах.

На новому етапі CLEEN також заплановано зробити фільм до Дня сталої енергії (у вересні), поширювати поліграфічну продукцію та провести фестиваль GREEN FEST-2017.

«Сучасне суспільство сприймає інформацію переважно через медіа, тому в цьому році ми зробимо фільм, де продемонструємо успіхи міста у впровадженні енергетичної політики. Особливі акценти будуть розставлені на рекомендації для кожного, що можна робити в своїй квартирі, будинку або районі», — сказав голова правління Хмельницького молодіжного клубу розвитку Степан Кушнір.

Нещодавно українці створили міський громадський сервіс «Єдиний енергооблік», який спрощує проведення енергообліку для ОСББ та бюджетних установ.