• Італійці збудували сонячну електростанцію, що «працює» на піску

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Вівторок, 25 квітня 2017 року

Інженери з Італії розробили технологію отримання альтернативної «чистої» енергії без використання фотоелектричних панелей. Основним її елементом є пісок, який добре нагрівається під променями сонця і зберігає теплову енергію.

Пісок дуже швидко нагрівається на сонці і добре тримає тепло. Саме це підштовхнуло італійських енергетиків до створення Solar Thermo Electric Magaldi (STEM) в Сицилії. Тут встановлено масив із сотні геліостатів, кожен з яких має площу 7 м2. Вони відбивають сонячне світло, яке потрапляє на велике дзеркало. Потім це дзеркало перенаправляє сконцентроване світло на бак, в якому міститься 270 т кварцового піску.

За словами інженерів-розробників, STEM — це свого роду бойлер, тільки замість води він наповнений піском, який нагрівається від сонця.

У той час як на землі світло нагріває тільки самі верхні шари піску, в STEM є особливий механізм, завдяки якому пісок прогрівається у всьому об´ємі.

Коли пісок нагрівається до 650С, він віддає тепло воді, яка протікає трубами. Вода перетворюється на пар із температурою 500С, він діє на турбіну, і виробляється енергія.

Система STEM складається з модулів, кожен з яких виробляє 2 МВт*ч.

STEM здатна зберігати сонячну енергію і подавати її в разі потреби, в тому числі в нічний час або  похмурий період. Для віддалених зон це найкращий спосіб виробництва екологічно чистої енергії, запевняють розробники.

За  правильної роботи технологія Magaldi не створює викидів у довкілля і є абсолютно чистою. Технологія STEM використовує тільки екологічно чисті матеріали: скло для геліостатів, будівельну сталь і пісок для акумулювання тепла. Тому навіть у разі виведення з експлуатації або в кінці терміну служби всі ці матеріали можна повністю переробити.

Один недолік — це великі площі, які необхідні для геліостанції: для Milazzo знадобилося 22,5 тис. м2, що приблизно дорівнює трьом футбольним полям. Тому Magaldi більше підійде для країн, де є великі пустелі. Наприклад, для Австралії та Чилі.

Найбільша в світі сонячна електростанція з'явилася в Марокко. Потужності, яку вона виробляє, достатньо, щоб покрити потребу в енергії усього світу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...