• Чим забруднений океан: вчені показали мапу сміттєвих плям

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Четвер, 27 квітня 2017 року

Вчені склали мапу сміттєвих плям, яка наочно показує забрудненість океанів планети такими видами відходів, як пластик і скло. Своїм дослідженням вчені хочуть привернути увагу всіх людей до цієї проблеми та її серйозних наслідків.

Вчені з інституту Альфреда Вегенера у Німеччині (AWI) почали боротьбу з громадською необізнаністю щодо забруднення океанів. В єдиній базі даних, яка тепер доступна через онлайн-портал AWI Litterbase, вони зібрали результати тисяч наукових досліджень, які показують відомі скупчення сміття в океанах, і те, як вони впливають на життя морських мешканців.

Останній аналіз показує, що 34% біологічних видів ковтають сміття, 31% — поселяються в ньому, і 30% — заплутуються у відходах. Загальна кількість видів, що опинилися під впливом всього цього, постійно зростає і в даний час сягає 1220.

Всього за 10 років концентрація морського сміття на глибоководній станції в Північному Льодовитому океані, вивчена вченими AWI, зросла в 20 разів. Найчастіше серед сміття зустрічаються пластик і скло. Скло зазвичай не дрейфує, воно опускається прямо на дно океану. Це вказує на місцеві джерела забруднення і збігається зі збільшенням судноплавства в регіоні через лід, що відступає. Стосовно пластмасового сміття, то його джерело важко визначити: він може подорожувати на дуже великі відстані.

Території без позначень, які є на мапі, не обов'язково є чистими областями. Ймовірніше, що для цих просторів просто немає інформації.

Джерелом сміття у вигляді пластику і скла є не тільки кораблі, що проходять, але і самі жителі прибережних територій.

В кінці минулого року на одному з островів на сході Китаю сталася катастрофа. Сотні тонн сміття — осколки, пластикові пакети, голки і т.п. — виявилися викинутими з двох кораблів, що пропливали поруч. Для ліквідації наслідків потрібний був не один тиждень.

За матеріалами: The Maritime Executive.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...