• Готуємо напій для втамування спраги під час тренування

  • Діна Матвиєнко | Велика Епоха
    Вівторок, 4 квітня 2017 року

Обов'язковим елементом будь-якого фізичного тренування є вода або особливий напій, який вгамовує спрагу і живить організм вологою. Спробуйте приготувати спортивний напій з тих інгредієнтів, які є на вашій кухні — простота його приготування, натуральність і свіжість не залишать вас байдужими!

Без сумнівів, вода дуже важлива для правильної роботи організму, виведення токсинів і підтримки балансу рідини. Щодня рекомендується випивати 1—2 літри чистої фільтрованої води незалежно від пори року. Точний рекомендований об'єм можна розрахувати за формулою: ваша вага (кг)*0,03 = об´єм води (в л).

Для нашого організму спортивні напої не можуть замінити воду, але вони виконують іншу не менш важливу функцію: заповнюють цінні поживні речовини і електроліти, втрачені під час напружених тренувань.

Рецепти спортивних напоїв для втамування спраги

Сік лимона

Один із кращих рецептів приготування спортивних напоїв — це спосіб із використанням натурального соку лимона і добавкою у вигляді кукурудзяного сиропу. Сироп надає напою ніжної текстури і приємного смаку, а сік лимона швидко втамовує спрагу і насичує вітаміном C. Готовий лимонний сік можна купити в магазині, але свіжовичавлений набагато смачніший і корисніший.

Приготування: на 1 л води візьміть ¼ склянки лимонного соку, розмішайте і додайте трохи кукурудзяного сиропу до смаку.

Сіль

Під час тренування разом із пóтом наш організм втрачає такі елементи, як натрій, калій, хлор. Щоб привести до ладу водно-сольовий баланс і заповнити втрати цінних речовин, можна додавати в воду просту кухонну сіль, а краще — натуральні солі, збагачені цінними мінералами. Наприклад, морську сіль або Morton's Lite Salt, які містять магній і калій. Такий напій допоможе відновити сили та енергію після тренування.

Приготування: на 3,5 л спортивного напою буде потрібно 1/2 ч.л. солі.

Сироп

Підсолоджувач додається у спортивний напій не тільки для смаку, але й для енергії. Цукор є найдоступнішим варіантом, але краще звернути увагу на більш натуральні підсолоджувачі. Наприклад, мед, сироп агави або кленовий сироп — відмінний варіант для веганів.

Кленовий сироп дуже корисний для здоров'я: він містить цинк, марганець і безліч інших речовин, важливих для здоров'я серця. Але будьте уважні: справжній кленовий сироп не має запаху, в іншому випадку це всього лише ароматизований кукурудзяний сироп.

Приготування: на 3,7 л спортивного напою можна взяти ¼ склянки підсолоджувача. Але ви можете змінювати це співвідношення за своїм смаком.

За матеріалами: Green Living Ideas.

Пам'ятайте: фізична активність важлива не тільки для тіла, а й для розуму і настрою! А якщо ви ще не знайшли свій вид фізичної активності, спробуйте підібрати її з урахуванням вашого типу тіла.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...