• Як економити до 70% на опаленні без установки лічильника

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 4 травня 2017 року

Ефективним способом заощадити на опаленні є установка індивідуального лічильника. Але як бути тим українцям, хто живе у старих будинках? Для них є інший варіант — індивідуальний тепловий пункт, який допоможе скоротити витрати на тепло до 70%.

В минулому опалювальному сезоні багато українців задумалися про встановлення індивідуального лічильника. Але такий пристрій можна встановити тільки в новому будинку з новими системами теплопостачання, розповідається у відеосюжеті каналу «ТСН».

Так зробив Олексій Дмитрук з Чернігова. Він живе в новобудові і має всі технічні умови для економії. Два роки тому він із сусідами встановив лічильник на під'їзд, і тепер у нього в квартирі є автономне опалення.

У загальну вартість за опалення входить безпосередньо обігрів квартири і місць загального користування (під'їзд, дах будинку та ін.). Завдяки лічильнику за опалення нежитлових приміщень Олексій платить тепер не 160 грн/міс. як більшість, а в рази менше. Наприклад, за грудень минулого року — близько 7 грн, у січні 2017 року — 25 грн.

«Коли під'їзд удосталь нагрівається, можна зменшити прохід води. Коли тепло — зовсім закрити. Я плачу тільки за те, чим користуюся», — каже Олексій.

Але тут є важливий момент — договір на установку лічильника потрібно підписувати тільки з постачальниками, а не з посередниками — керуючою компанією або приватним ЖЕКом.

Що стосується старих будинків, то експерти радять встановлювати індивідуальний тепловий пункт — це ефективний і законний спосіб економії. ІТП нагадує великий лічильник із системою управління, яка автоматично підтримує задану температуру в квартирі.

Вартість такого пристрою — 200 тис. грн. Якщо в будинку 70 квартир, то для кожної це обійдеться приблизно в 3 тис. грн. Витрати на установку ІТП можна компенсувати вже за перший сезон, кажуть експерти.

Частину коштів на придбання ІТП може компенсувати держава — через т.зв. «теплий» кредит.

У будинку на Київщині вже встановлено такий ІТП. Мешканці цього будинку платять за опалення на 70% менше.

Найбільше будинків із лічильниками в Київській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. А жителі Волинської, Тернопільської та Черкаської областей не поспішають економити.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...