• Вчені створили ефективні літій-іонні батареї з перероблених скляних пляшок

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Вівторок, 2 травня 2017 року

Вчені з університету Каліфорнії розробили технологію отримання літій-іонних батарей зі скляного сміття — битих пляшок, банок та іншої склотари. Нові батареї запасають у чотири рази більше енергії, мають більший строк служби і меншу вартість у порівнянні зі звичайними. Це відкриття має скоротити кількість відходів і здешевити ноутбуки, мобільні телефони та електрокари.

У багатьох країнах, зокрема і там, де налагоджена програма утилізації відходів, щорічно на звалище потрапляють десятки мільйонів кілограмів скла. Це спонукає дослідників задуматися, чи можна SiO(діоксид кремнію) з відпрацьованої тари використовувати для батарей в якості джерела наночастинок кремнію високої чистоти.

І ось команда вчених з University of California, Riverside під керівництвом професора машинобудування Ченгіза Озкана і професора електротехніки Міхри Озкан знайшла відповідь на це питання, повідомляє UCR Today.

Вони пропонують використовувати склотару і завдяки невитратному процесу створювати nanosilicon-анодів. Ці аноди використовуються у високоефективних літій-іонних батареях для електромобілів та особистої електронної техніки.

Для створення анодів команда використовувала процес, що складається з декількох етапів: дроблення скляних пляшок, перетворення SiOна наноструктурований кремній, частинки якого потім покривають карбоном для поліпшення їхньої стабільності і властивостей акумулювання енергії.

Як показали випробування, кремнієві аноди можуть накопичувати до 10 разів більше енергії, ніж звичайні аноди з графіту. А зменшення розмірів частинок кремнію до наномасштабів усуває всі інші дефекти цієї технології.

Таким чином, вчені використовують чисту форму діоксиду кремнію і недорогу хімічну реакцію для створення літій-іонних батарей, які акумулюють майже в 4 рази більше енергії, ніж звичайні батареї з графітовим анодом.

За словами одного з авторів розробки Чанглінга Лі, вистачить однієї скляної пляшки, щоб отримати нанокремній для сотень (!) т.зв. кнопкових елементів живлення або 3—5 коміркових батарей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...