• В MIT створили робота, який друкує будинки з доступних матеріалів

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 травня 2017 року

Вчені з Массачусетського технологічного інституту створили прототип робота, який може друкувати будинки з доступних матеріалів. Автономний робот здатний побудувати купол діаметром 15 метрів і висотою 4 метри менш ніж за 14 годин. Цей робот називають майбутнім будівництва: він здатний втілити в життя найнеймовірніші проекти споруд.

Сьогодні будівництво спирається на традиційні технології, відомі людям сотні років. Вони є небезпечними, тривалими та енергомісткими. Плани, як і раніше, стандартизовані, а будівлі зводяться з окремих матеріалів. Тому ця галузь має великий потенціал для удосконалень.

Команда розробників Mediated Matter з MIT пропонує свій варіант вирішення — вони працюють над створенням робота Digital Construction Platform (DCP), який схожий на гігантський 3D-принтер на колесах. Але принцип його роботи відрізняється від звичної 3D-друку будівель: він не стоїть на місці, а може вільно переміщатися.

За максимальної швидкості 0,5 м/с DCP може швидко роздрукувати всю будівлю відповідно до попередньо завантаженого плана. Робот складається з плазунової платформи, яка часто зустрічається на будмайданчиках, але на цьому схожість зі звичною технікою закінчується.

На платформі розташована велика роботизована рука, на її кінці є менша і точніша роботизована рука, яка направляє будівельну насадку і використовується для заливки бетону з великою точністю, для розпилення ізоляційного матеріалу або точного створення структури з використанням ряду матеріалів різної щільності.

Команда з MIT каже, що структури, побудовані за допомогою DCP, можуть бути виконані швидше в порівнянні зі звичайними методами. Це також може забезпечити підвищений рівень складності, оскільки в процесі можна легко додати різні матеріали.

Загальна вартість DCP — $244,5 тисяч.

Як кажуть розробники, робот DCP не зможе відразу і повністю трансформувати будівельну галузь. Прототип створений для того, щоб продемонструвати потенціал технології пересувного 3D-будівництва.

Результати роботи опубліковані в статті на ScienceRobotics.

Фінські інженери створили робота зі штучним інтелектом, який може сортувати відходи.

Цього року вчені прогнозують появу 3D-принтерів, які зможуть створювати металеві та керамічні об'єкти.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...