• Активісти створили «Зелену книгу» для захисту парків від забудов

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Четвер, 4 травня 2017 року

Активісти громадської організації «Громадська варта» представили видання «Зелена книга», в яку входять всі території, що знаходяться під загрозою забудови протягом найближчих 5—10 років у Тернополі. Цей проект дозволить українцям стежити за зеленими зонами і своєчасно реагувати на незаконну забудову територій.

У виданні розміщено короткий опис і фотографії паркових територій Тернополя, що перебувають під загрозою зникнення, повідомляє «20 хвилин». На мапі також позначено території, які могли потрапити або вже потрапили в поле зору приватних осіб.

«Генеральні плани і поправки до них не зупиняють місцевих чиновників і політиків, які будують ресторани, бари і незрозумілі житлові конструкції на території об'єктів громадського користування», — відзначили в ГО «Громадська варта».

Сама ідея створення «Зеленої книги», де будуть зібрані території Києва, яким загрожує забудова, з'явилася у ландшафтного дизайнера Василя Миха ще чотири роки тому.

Подібні проекти виникають і в інших містах України, каже львівська дослідниця Віра Матейчик. Так, у Черкасах 50 активістів створили інтерактивний штаб координації руху «Збережемо Чернігів для дітей». Вони видали буклет, де перерахували місця, втручання забудовників у які призведе до послідовного юридичного переслідування.

«В Чернігові, Кривому Розі та десятках інших міст місцева „Зелена книга‟ ускладнила життя корупціонерам і недобросовісним підприємцям. Можливо, подібний сценарій буде мати місце і в Тернополі», — зазначила Віра Матейчик.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...