• Американці створили єдиний зручний сенсор для смарт-будинку

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 18 травня 2017 року

Команда розробників із США створила універсальний пристрій для смарт-будинку, який може замінити тисячу датчиків. Єдиний сенсор Synthetic Sensor збирає і об'єднує всю інформацію з приладів, які містяться в кімнаті, і допомагає господареві раціонально організувати свої будні.

Завдяки Інтернету Речей будинки майбутнього будуть мати безліч приладів: смарт-холодильників, ліхтарів, термостатів, телевізорів, тостерів, дверних дзвінків... Щоб організувати роботу всіх цих приладів, об'єднавши їх у єдину систему, можна застосувати один із двох варіантів. Перший — придбати для кожного інтелектуальний гаджет для взаємодії з іншими інтелектуальними гаджетами. Другий — модифікувати всі прилади за допомогою сенсорних міток, створюючи мережу з написами. Перший варіант — недешевий, другий — досить клопіткий.

Але є і третій варіант — один простий пристрій, який об'єднує всі пристрої в кімнаті. Саме його і розробили інженери з Carnegie Mellon University на чолі з Жираром Лапу (Gierad Laput).

Прототип під назвою Synthetic Sensor підключається до звичайної розетки і «спостерігає» за всіма приладами кімнати за допомогою 9 датчиків. Сенсор реагує на звук, світло, вібрації, тепло, температуру та електромагнітні сигнали, а потім використовує машинні алгоритми навчання, щоб з'ясувати, що означають ці дані.

«Ідея полягає в тому, що ви можете увіткнути цей сенсор і негайно перетворити кімнату на інтелектуальне середовище. Вам не потрібно виходити на вулицю і купувати дорогі інтелектуальні пристрої, які, ймовірно, не можуть взаємодіяти один з одним кожного разу, чи прикріплювати датчики до всього, що ви хочете контролювати, що може бути як важким, так і потворним. Ви просто під´єднуєте його до розетки», — сказав співавтор дослідження Жирар Лапу.

Як кажуть розробники, алгоритми можуть використовувати отримані дані для визначення того, коли і як застосовуються певні пристрої, і вони досить дієві, щоб відрізняти кавомолку і блендер за звуками і вібраціями, що виходять з них. Більш тонкі сигнали також не залишаться непоміченими.

Synthetic Sensor може розрахувати, скільки витрачається води, як довго працює кран, скільки туалетного паперу залишається, і замовити в разі потреби ті чи інші речі.

Оскільки Synthetic Sensor може збирати досить конфіденційні дані, пристрій обробляє і зберігає все локально, щоб зменшити ймовірність потрапляння в чужі руки. Тому будь-які побоювання щодо захищеності інформації марні, запевняють розробники.

На поточному етапі Synthetic Sensor — просто прототип, тому немає ніяких обіцянок про те, коли він вийде на ринок.

Пристрої для смарт-будинку створює своїми руками Віталій з Чернівців та Валерій з Києва. Сучасні пристрої допомагають їм економити електрику, воду і тепло. Ще однин «розумний» пристрій для будинку — відро для сміття Eugene: воно допомагає сортувати сміття, складає список покупок і через інтернет робить замовлення в магазині.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...