Четвер, Жов 22, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Австралії пластикове сміття буде переробляти 3D-принтер на сонячних батареях

П'ятниця, 12 червня 2020 року

Група інженерів з Австралії розробила технологію 3D WASH, яка зможе зменшити кількість відходів і не допустити забруднення води і ґрунту пластиком. 3D-принтер на сонячних батареях буде перетворювати пластикове сміття на різні корисні речі.

Фото: deakin.edu.au

Вчені з Deakin University працюють над першою у світі технологією, яка, використовуючи енергію сонця, здатна друкувати об’єкти для сантехніки та санітарії з використанням викинутого пластику.

«Цей вид 3D-технології може бути використаний для швидкої заміни зламаних пластикових ізоляцій, труб та інших пристроїв, необхідних для водопостачання або санітарії. Це важливо, оскільки багато зон лиха і райони, що розвиваються, не мають надійного доступу до цих речей. Важливою частиною цього проекту є його стійкість. Принтер не тільки зможе використовувати пластикове сміття, виявлене поруч, але також буде працювати від акумулятора на сонячних батареях», — говорить голова команди розробників прототипу 3D-принтера доктор Мазер Мохаммед.

Зараз вчені вже виготовили тривимірні друковані фрагменти з різних видів пластмасового сміття, включаючи пляшки з-під молока з університетської кухні, які були використані для друку основних деталей сантехніки.

На думку експертів, потенційні застосування цієї технології, заснованої на безкоштовному і наявному в надлишку сонячному світлі, безмежні. На вулицях багатьох міст повно пластика: він забиває каналізацію і потрапляє в річки і моря, вбиваючи морських мешканців. За допомогою 3D WASH цей пластик можна перетворити на корисні речі.

В даний час краудфандінговая кампанія намагається зібрати 30 тисяч австралійських доларів для розробки і випробування прототипу портативного 3D-принтера, який буде випробуваний на Соломонових островах. Першим одержувачем 3D WASH стане Дитячий благодійний фондPlan International Australia..

Створенням корисних речей для міста за допомогою 3D-принтера займаються стартапи з України. Домашні майстерні є в Одесі та у Львові. А нова технологія 3D WASH може вивести ці починання на новий рівень.

Comments   

загрузка...