Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Зелені насадження в межах міста сприяють зниженню злочинності — вчені

Неділя, 12 липня 2020 року

парк

Парки, сквери та інші зелені зони міста не просто красиві та приємні для відпочинку і здоров'я, а й сприяють зниженню злочинної активності в довколишніх районах. Незвичайне дослідження допоможе переосмислити важливість наявної міської природи для створення безпечного середовища для людей, які живуть в цих районах.

Є багато причин, щоб любити зелені райони в містах: вони красиві,  знижують ймовірність захворювання на астму і зміцнюють здоров'я. Тепер з'явилася ще одна не менш вагома користь: зелені насадження в межах міста сприяють зниженню злочинності. Схоже, що наша турбота про дерева, чагарники і газони впливає на безпеку навколишньої місцевості, розповідає Вuilding Green.

Ця область досліджень досить молода, однак останні дані показали очевидний зв'язок між збереженням зелених зон і певними видами злочинів у Філадельфії, Балтіморі та Янгстаун, штат Огайо.

Місто Янгстаун боролося з високим рівнем безробіття та економічним спадом через деіндустріалізацію. Тут вирішили провести дослідження: 31% вільної міській площі поділили на 3 ділянки, на яких:

  • підстригли газони і встановили огорожі (починаючи з 2010 р);
  • висадили сади, чагарники і дерева, встановили пам'ятники (починаючи з 2011 р);
  • нічого не робили (контрольна група).

Після аналізу даних за 2010 — 2014 роки помітили, що навколо ділянок, де дбали про зелені насадження, рівень майнових і насильницьких злочинів знизився. Злочинність не просто перемістилася на інший кут вулиці, а зменшилася.

У 2000 році у Філадельфії була створена програма з озеленення придорожніх зон для вбирання і запобігання стоку дощової води. Подальші дослідження виявили зниження рівня поширення наркотиків навколо 52 посівних площ. Попри те, що по місту кількість злочинів, пов'язаних зі зберіганням наркотиків, збільшилась на 65%, в озеленених районах вона впала на 18%.

Дослідження в Балтіморі підтверджує цю тенденцію: детальніше про це можна прочитати у статті.

Хоча точний механізм того, як і чому міська зелень знижує злочинність, поки невідомий, але є теорія про «очі на вулиці». Відповідно до неї, доглянуті зелені зони сприяють тому, що більше людей проводить час на відпочинку в цих місцях. Таким чином здійснюється неформальний нагляд за територією і запобігання злочинності.

Тому, як кажуть фахівці, міська зелень повинна відігравати велику роль у зниженні злочинності в містах: «У районах із високою злочинністю громадськість, насамперед, повинна приділити увагу озелененню районів, а жителям необхідно надавати допомогу в турботі про свої присадибні ділянки», — говорить Джуліан Спектор з Citylab's.

У деяких містах України активісти створюють «Зелену книгу», де позначені всі міські насадження. Цей проект допоможе зберегти парки, сквери та інші території від незаконних забудов.

Comments   

загрузка...