• Створено перший потужний сміттєвоз на батареях

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 18 травня 2017 року

Китайський виробник електроавто BYD створив сміттєвоз — повністю електричний транспортний засіб, який здатний перевозити майже 4 тонни відходів на відстані сотень кілометрів на одному заряді батареї. Електрична сміттєприбиральна машина не створює вихлопних газів і шумового забруднення та допоможе заощадити $13 тис. на рік.

На сьогодні у світі тільки 10% сміттєзбиральних машин використовують альтернативне паливо. Більшість транспортних засобів викидають в атмосферу відпрацьовані гази і тверді частинки, які завдають шкоди здоров'ю людей. Тому компанія BYD America у співпраці з Wayne Engineering розробила сміттєвоз, який працює на електричній тязі, повідомляє Еlectrek.co.

Нова 3,9-тонна вантажівка, яка проходить на одному заряді 120—160 км всього за 2,5 години, допоможе вирішити багато проблем із безпечним та екологічним транспортуванням відходів.

За твердженнями розробників, крім екологічних вигод, перехід на нові вантажівки допоможе заощадити $10 тис. за рахунок водіння і ще $3 тис. за обслуговування на рік. Це є результатом скорочення кількості деталей, необхідних для руху транспортного засобу через спрощену електричну трансмісію.

У вантажівках використовується запатентована BYD технологія залізно-фосфатних акумуляторів. Компанія не розкрила деталі електричної трансмісії, але відомо, що BYD обладнала електромобіль вісьмома батареями потужністю 188 кВт·год.

Перевагами цього новаторського обладнання будуть користуватися як приватні, так і державні автогосподарства. На додаток до відсутності викидів з вихлопних труб і значного зниження шумового забруднення, електросміттєвози знижують експлуатаційні витрати за рахунок економії дизельного палива, меншої кількості рухомих частин і рекуперативного гальмування.

Представники компаній, які займаються утилізацією сміття, поки скептично ставляться до сміттєвозу нового типу. Проблеми, з якими вони зіткнулися, — це перенавчання операторів-водіїв основам водіння електромобілів, переобладнання автомайстерень, новий графік роботи та ін.

Але все ж переваги, які має електромашина-сміттєвоз перед дизельним, очевидні. І якщо не зараз, то в майбутньому з неухильним переходом на електричний транспорт вони напевно стануть хітом виробництва для сучасних міст.

У Фінляндії створили робота для сортування сміття — ZenRobotics Recycler має штучний інтелект.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...