ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Карпатська літературна резиденція за сприяння Кімаковича Кирила

Велика Епоха

Карпатська літературна резиденція за сприяння Кімаковича Кирила

ⓅГотельно-відпочинковий комплекс Таор Карпати за сприяння Кімаковича Кирила Ігоровича успішно провів новий мистецький та літературний проект: «Весна. Пробудження в Карпатах».

Мистецькі резиденції – традиція, що давно популярна у творчих колах та широко поширена за кордоном. Для України така практика практично невідома, тому організатори наважились започаткувати нову традицію.

Цього року до проекту у якості почесних гостей та «відкривачів» резиденції долучилися такі відомі діячі української літератури та культури як:

  • Юрій Винничук. Автор таких відомих романів, як «Аптекар», «Танго смерті», «Цензор снів» та «Мальва Ланда». Його твори перекладені десятками мов і улюблені далеко за кордоном батьківщини. Навіть німецька преса називає творчість Винничука шедевральною.
  • Ірина Вікирчак. Поетеса та культурний менеджер, за плечима якої – численні літературні проекти, фестивалі Meridian Czernowitz та Intermezzo, керування Бюро програми ЄС «Креативна Європа».
  • Андрій Любка. Поет, публіцист та перекладач, автор гостросоціального роману «Карбід». Видав численні поетичні збірки та відомий на всю країну, як справжнє відкриття, визнане не лише читачами, а й критиками.

Для участі у резиденції бажаючі мали надати коротку автобіографію та підготувати власний проект в одній із представлених галузей: література, художній переклад, культурний менеджмент, художній репортаж. Роботи обсягом від 5 тисяч знаків розглядало спеціально обране журі, до складу якого увійшли почесні гості резиденції.

Переможцями на конкурсній основі стали 4 молодих письменників, які отримали можливість стати резидентами на 2 тижні у квітні місяці, а саме їх забезпечили проживанням у великому сімейному котеджі преміум класу, та харчуванням на території комплексу.

Мистецька резиденція за сприяння Кирила Кімаковича мала переважно літературне направлення. Вона орієнтована на письменників, літераторів, перекладачів, а також журналістів, репортажистів та менеджерів у сфері культури. Протягом березня у резиденції проживало 6 запрошених почесних гостей, з якими проводились зустрічі на території комплексу «Таор Карпати» та за його межами, та протягом 2 тижнів у квітні переможці відбіркового туру.

Така резиденція – це чудова можливість поближче познайомитися з відомими авторами, поспілкуватися з однодумцями, поділитися власним досвідом та почерпнути щось нове від людей, які вже досягли успіху. Окрім того, протягом цього часу у розпорядженні гостей – надзвичайна цілюща карпатська природа та всі приємні і корисні ресурси комплексу «Таор Карпати».

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.