ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Шотландії розробили технологію створення доріг із переробленого пластику

Велика Епоха

Стартап із Шотландії розробив технологію створення доріг із переробленого пластику. Таке покриття є більш міцним і довговічним, ніж звичайний асфальт, і допоможе зменшити кількість відходів на звалищах.

Ідея використовувати пластик для дорожнього покриття прийшла інженеру Тобі МакКартні з компанії MacRebur під час поїздки до Індії. Там він побачив, як робітники використовують відходи пластика для ремонту доріг: заповнюють їх сміттям, а потім підпалюють. Сміття плавиться, і виходить імпровізований заповнювач.

Створення «пластикового асфальту» в MacRebur проходить наступним чином. Спочатку відходи пластика дроблять на маленькі гранули, потім їх додають у суміш замість бітуму. MR6 повністю замінює потребу в бітумі, який є невіддільною складовою звичайного асфальту.

Як правило, дорожнє покриття на 90% складається з каменю, піску та вапняку, і на 10% з бітуму. Бітум частково отримують з нафти і використовують в якості зв'язки компонентів асфальту. За словами вчених із США, бітум може отруювати воду, тому його всіляко намагаються замінити іншими компонентами з відповідними фізичними властивостями.

Технологія укладання MR6 така ж, як і під час укладання асфальту, не вимагає зміни процесу, що дуже зручно. Першу доріжку з пластику МакКартні проклав біля свого будинку.

За словами розробників, їхня пластикова дорожня суміш на 60% міцніша і прослужить в 10 разів довше, ніж стандартний асфальт, збільшуючи тривалість життя дороги і запобігаючи появі вибоїн.

Згідно MacRebur, покриття з MR6 має менші ймовірності розтріскування, ніж звичайний асфальт. Воно також зменшує опір шин, що збільшить економію витрати палива. MR6 придатна як для створення нових доріг, так і для ремонту пошкоджених покриттів.

В даний час MR6 повинна пройти випробування і тестування, які триватимуть протягом наступних 18 місяців. Його вже випробували в графстві Камбрії, Великобританія, в рамках програми обслуговування доріг.

Подібний «рецепт» створення асфальту запропонував і професор з України.