• Винахідники створили туманний екран MistForm з технологією майбутнього

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Вівторок, 16 травня 2017 року

Команда винахідників із Великобританії створила туманний екран MistForm, використовуючи технологію майбутнього. Він дозволяє утримувати у фокусі об'єкти й одночасно працювати декільком користувачам. Ця розробка відкриває нові горизонти інтерактивних голограм і дисплеїв, що вільно плавають.

Найбільший недолік наявних туманних екранів (загальна назва FogScreen), таких як DisplAir, — це їхня погана зорова якість. Туман розсіює світло нерівномірно і в різних напрямках виходить різна кількість світла, через що якість зображення падає, а яскравість картинки стає неоднорідною.

Але дослідники з University of Sussex кажуть, що, розуміючи картини розсіювання і контролюючи форму, вони можуть вирішити проблеми видимості і яскравості, які переслідують подібні системи. Вони створили MistForm, що складається з тонкого шару туману. У стабільному стані його підтримують за допомогою «фіранок» повітря. Гнучка труба випускає туман зверху. Труба рухається, і екран або його частини переміщуються назад і вперед в межах 18 см. Сам екран має розмір 39 дюймів.

Спеціальна система відстежує рухи рук користувача і згинає екран так, щоб зображення завжди було у фокусі. Тому віртуальні 3D-об'єкти виглядають правдоподібно. Окремі частини екрану можуть згинатися як всередину, так і назовні, дозволяючи кільком користувачам працювати разом або окремо. Екран дозволяє користувачам взаємодіяти з 2D- і 3D-об'єктами, які змінюють форму і положення.

Для спільної роботи екран може також згинатися навколо людей, утворюючи увігнуту форму і надаючи тим самим велику область для роботи. З іншого боку, якщо користувачам не потрібно бачити деяку область, туманний екран може прийняти трикутну форму, утворюючи власний дисплей для кожної людини.

Для чіткості зображення Mistform використовує Kinect, пристрій з головкою під назвою OptiTrack і машинні алгоритми навчання. Kinect і OptiTrack відстежують, де знаходиться голова і руки користувача, а потім алгоритми вирішують, як розтягнути і перетворити зображення на екрані, щоб протидіяти нерівній поверхні туману. Таким чином виходить, що де б користувач або користувачі не знаходилися, дисплей завжди буде у фокусі.

«На інших 3D-дисплеях ваш погляд повинен сфокусуватися на поверхні дисплея, навіть якщо ви бачите, що об'єкт „вискакує‟ з екрана. Якщо спробуєте доторкнутися до нього, ви будете дивитися або на руку, або на дисплей, що незабаром може привести до втоми очей. MistForm може адаптуватися до цих сценаріїв, переміщаючи поверхню дисплея так, щоб і об'єкт і рука залишалися комфортно видимими. Така техніка забезпечить зручну пряму взаємодію з 3D-інтерфейсом у всьому діапазоні, до якого можуть долучитися ваші руки», — каже співавтор дослідження Дієго Мартінес Пласенсія.

Найближчим часом команда продемонструє MistForm на конференції Computer-Human Interaction (CHI) в Денвері, США.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...