Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ви їсте забагато цукру: 8 тривожних попереджувальних знаків

Субота, 21 серпня 2021 року

Тростинний цукор, солодкі напої та різні продукти зі штучними підсолоджувачами більш небезпечні для здоров'я і гарного самопочуття, ніж жири. Саме цукор є причиною ожиріння, занепаду сил, депресії, частих застуд і залежності.

Ожиріння, серцеві захворювання та інші серйозні проблеми зі здоров'ям — все це викликано вживанням не жирів, а цукру.

У 2016 році стався великий скандал у цукровій промисловості: експерти довели, що ця індустрія спонсорувала фальшиве дослідження Гарварду 50 роками раніше: вона заплатила дослідникам, щоб ті зосередилися на уявній ролі природних жирів у появі хвороб серця, натомість замовчуючи головну причину.

Згідно з висновками цього дослідження, для зниження ризику серцевих захворювань потрібно їсти менше продуктів із холестерином і вживати більше поліненасичених, ніж насичених жирів. Ці поради привели до появи безлічі знежирених продуктів і продуктів із низьким вмістом жиру, в яких жири були замінені цілим рядом поганих речовин, в тому числі цукром у різних його формах. Результатом цього стало різке зростання ожиріння у людей.

Сьогодні ми знаємо, що вживання великої кількості цукру підвищує ризик ранньої смерті від хвороби серця на 38% і більше.

У дослідженні University of North Carolina, Chapel Hill, опублікованому в журналі Trends in Endocrinology & Metabolism в 2012 році, основна увага приділялася численним хронічним захворюванням, пов'язаним із вживанням цукру, включаючи діабет і ожиріння. Експерти попереджають: «Цукрові напої являють собою серйозну глобальну загрозу для здоров'я всіх груп населення. Більшість з нас розуміє, що цукор — це причина збільшення ваги, оскільки ми бачимо результати. Але він також викликає безліч інших внутрішніх змін, які очевидні не відразу».

Ви можете навіть не підозрювати, що вживаєте багато цукру. Тільки одна банка содової містить еквівалент 10 ч.л. цукру. А оброблена їжа і содова вже перевищують гранично допустиму норму цукру.

Цукор, який ми щодня вживаємо, — це не тільки тростинний цукор, у нього є багато форм. Наприклад, сироп із великим вмістом фруктози (HFCS) міститься в багатьох оброблених харчових продуктах. Насправді, понад 1/3 продуктів, що продаються в більшості продуктових магазинів, містить HFCS.

Приховані цукри можна знайти в усьому — від приправ, супів і соусів до дитячої суміші, круп, хліба та багатьох інших продуктів, які навіть не мають солодкого смаку.

ВООЗ рекомендує, щоб надходило не більше 5% калорій від добавок у вигляді цукру, що дорівнює приблизно 6 ч.л./день. Але багато хто вживає майже в чотири рази більше цієї норми.

Як зрозуміти, що ви вживаєте занадто багато цукру? Ось кілька підказок:

1. Вам не вистачає енергії

Якщо ви часто відчуваєте втому — це одна з основних ознак того, що у вашому раціоні забагато цукру. Хоча солодкі продукти дають стартовий імпульс енергії, це тільки тимчасовий процес, який має свої наслідки.

Брук Алперт (Brooke Alpert), автор книги «Цукровий детокс: схуднути, відчути себе краще і виглядати роками молодше», розповів журналу SELF:

«Коли ви вживаєте занадто багато цукру, злети і падіння рівня цукру в крові викликають такі ж процеси у зміні енергії. Якщо ви їсте багато цукру, ваше тіло, ймовірно, не отримує достатньої кількості клітковини і білка, а ці поживні речовини важливі для підтримки енергії. Збалансована і поживна дієта не дозволяє вашому цукру в крові переходити від високого рівня до мінімуму».

2. Вам часто хочеться солодощів

Якщо ви відчуваєте сильну пристрасть до цукру, це ознака того, що ви їсте занадто багато цукру: чим більше цукру ви їсте, тим більше ви його жадаєте. Це цикл, який викликає звичку, як наркотик. Він створює ланцюгову реакцію і тягу до цукру, оскільки солодке викликає звикання. Згодом ця цукрова дієта призводить до гормонального відгуку, що змушує тіло хотіти все більше і більше солодкого.

3. У вас депресія або тривога

Численні дослідження показали, що існує сильний зв'язок між кількістю споживаного цукру і вірогідністю депресії, включаючи смуток, синдром відміни та апатію. Можливо, ви помічали, що після вживання великої кількості цукру з'являється виснаження як фізичне, так і емоційне. Дієта, що містить багато цукру, викликає підвищення рівнів запалення у всьому організмі, що також пов'язано з великими проявами депресії.

Почуття занепокоєння, в тому числі постійне занепокоєння, нервозність і т.д., означають, що прийшов час підкоригувати ваш раціон — зменшити кількість солодощів.

4. Ви набираєте вагу

Хоча цукор сам по собі не містить жирів, це не означає, що ви не доберете зайвих кілограмів, з'їдаючи дуже багато. Надмірний цукор — це зайві калорії. У цукрі немає здорових поживних речовин, немає клітковини, немає білка. Цукор викликає викид інсуліну — гормону, що грає головну роль у збільшенні ваги. Коли ми споживаємо солодкі продукти і напої, підшлункова залоза виробляє інсулін.

Коли ви їсте багато цукру, організм виробляє більше інсуліну, і в підсумку це може призвести до стійкості до інсуліну, за якого організм не може реагувати на нормальну кількість інсуліну так, як повинен. Це означає просто поглинання величезної кількості калорій із цукру, що викликає збільшення у вазі, навантажує підшлункову залозу і підвищує ризик діабету.

5. Ви страждаєте частими застудами або грипом

Якщо ви часто хворієте, це може бути через надлишок цукру у вашому раціоні. Споживання надмірної кількості цукру послаблює імунітет, що шкодить здатності організму протистояти вірусам грипу, застуди та хронічних захворювань. Цукор називають імунодепресантом.

6. Ваша шкіра виглядає нездоровою

Якщо ви постійно страждаєте від прищів, прийшов час переглянути свою дієту. Сплеск інсуліну від вживання цукру змінює рівень гормонів, що викликає акне або такі шкірні проблеми, як розацеа, екзема, надлишкова жирність або сухість. Якщо ви використовуєте ліки для лікування шкірних захворювань без зміни своєї дієти, ви, ймовірно, не зачіпаєте корінної проблеми. Багато людей виявили, що обмеження або відмова від вживання цукру значно покращує зовнішній вигляд їхньої шкіри і зміцнює здоров'я.

7. У вас проблеми із зубами

Батьки, ймовірно, говорили вам, що цукор шкідливий для зубів, і це безумовно не стара казка. Хоча слина допомагає підтримувати природний здоровий баланс бактерій, але вживання занадто великої кількості цукру впливає на рівень pH і змінює природну екосистему в роті, що дозволяє розмножуватися бактеріям і викликати карієс.

Спробуйте відмовитись від вживання цукру і скоротити солодощі в своєму раціоні. Замініть їх медом і натуральними сухофруктами, і через деякий час ви помітите, як тіло говорить вам: «Дякую!»

За матеріалами: Natural Living Ideas

Comments   

загрузка...