ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як безпечно позбутися вушних пробок: поради фахівців

Велика Епоха

Часте використання навушників, бервух або паличок для чищення вух призводять до появи вушних пробок. Чому не можна використовувати свічки-конуси і як правильно видаляти вушні пробки?

Фото: Paul Townsend / flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0

Ознаки того, що вам потрібно видалити вушну сірку

Накопичена вушна сірка може викликати блокування слухового проходу, що призводить до ряду симптомів:

  • часткова втрата слуху, яка згодом може збільшитися;
  • біль у вусі;
  • відчуття закладеності у вусі;
  • дзвін або шум у вусі;
  • свербіж;
  • запах або виділення.

Якщо у вас є ці симптоми, значить, потрібно звернутися до лікаря, який видалить вушні пробки. Але це можна зробити і в домашніх умовах.

Чим небезпечні вушні свічки?

Іноді для видалення вушних пробок використовують так звані вушні свічки, які вставляють у вухо і підпалюють. Прихильники цього методу кажуть, що створений вакуум «витягує» вушну сірку у воронку свічки. Але медики не рекомендують це робити.

Аудіолог доктор Бек каже, що заявлені переваги вушних свічок засновані на нелогічних та невірних припущеннях. Вушна свічка є, по суті, небезпечним та непродуманим засобом, який не має наукових підстав, а демонструє незнання основних законів фізики і зневагу анатомією та фізіологією.

Наслідки використання вушних свічок — травми, закупорювання вушного каналу свічним воском, опік зовнішнього вуха, перфорація барабанної перетинки.

Як безпечно видалити вушні пробки?

Блокування слухових проходів вушною сірою може бути викликано рядом факторів, зокрема:

  • використання ватних паличок або інших предметів для чистки вух;
  • вдавлення чогось у вуха, що штовхає вушну сірку вглиб вушного каналу;
  • часте використання навушників, наприклад, під час прослуховування музики протягом тривалого часу — гарнітура може перешкодити природному виходу вушної сірки з вуха.

Якщо ви відчуваєте сильне закладення вух, існує кілька способів, які допоможуть цього позбутися. Але пам'ятайте, що якщо після цього симптоми все ще залишаються, обов'язково зверніться до лікаря.

Як видалити вушні пробки

Сольовий розчин

Солона вода — дуже ефективний засіб для вилучення вушної сірки, оскільки вона допомагає її пом'якшити і легко видалити з вуха.

Щоб використовувати цей метод, розчиніть 1 ч.л. морської солі в чашці з гарячою водою. Переконайтеся, що вона повністю розчинилася. Спринцівкою або піпеткою наберіть розчин, нахиліть голову на бік і капніть. Досить 5 крапель. Не ворушіться протягом декількох хвилин, потім нахиліть голову в протилежну сторону, щоб розчин солоної води міг природним чином стекти разом з вушною сіркою. Можливо, вам доведеться повторити цей процес кілька разів, щоб усунути закладеність вуха.

Оливкова олія

Оливкова олія славиться своїми корисними жирами, які покращують рівень холестерину. Але цю олію також можна використовувати для усунення вушної сірки, тому що його жирна консистенція допомагає пом'якшити вушну сірку.

Вам знадобиться близько ½ ч.л. оливкової олії та піпетка. Принцип застосування такий самий, як і у випадку з солоною водою.

Перекис водню

Перекис водню — давно відомий ефективний засіб для видалення вушної сірки. Під дією перекису сірка починає пузиритися та розм'якшується. Перекис також допомагає зруйнувати будь-які частинки, що застрягли в вушному проході.

Щоб приготувати розчин, вам знадобиться близько 2 ч.л. перекису водню, 1 ч.л. теплої води та піпетка. Змішайте воду і перекис водню і піпеткою закапайте розчин у вухо. Через кілька хвилин нахиліть голову і дайте рідині стекти. Повторіть цей процес кілька разів, щоб усунути закладеність.

Оцет і медичний спирт

Педіатр з Північної Кароліни доктор Девід Хілл для позбавлення від вушної сірки радить суміш оцту та медичного спирту. Суміш ефективно розчиняє вушну сірку. Спирт висушує будь-яку рідину, яка може залишитися в проході, а оцет позбавляє від бактерій, які блокують вушну сірку.

Хілл застерігає від рясного промивання рідиною вушного каналу, оскільки у деяких людей є отвори в барабанній перетинці, через які інфікована рідина може потрапити в середнє вухо і привести до запалення.

Для приготування розчину змішайте одну частину білого оцту з однією частиною медичного спирту, добре струсіть в ємності з кришкою. Закапайте у вухо кілька крапель. Дайте розчину висохнути. Для видалення вушної сірки із зовнішньої частини вуха використовуйте ватний тампон.