ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шкірка яблук допомагає зменшити ризик розвитку діабету

Велика Епоха

Яблуко — один із найпопулярніших фруктів у світі, а його шкірка — багате джерело вітамінів. Щодня з'їдаючи яблуко зі шкіркою, можна скинути вагу, запобігти та вилікувати різні нездужання.

#img_center_nostream#

«Хто яблуко в день з'їдає, у того лікар не буває», — у цій відомій приказці є частка правди. Всі частини яблука — шкірка, насіння, середина — дуже корисні для здоров'я. Насіння багаті не тільки на йод, а й на цінні мінерали та вітаміни. Досить щодня з'їдати 5 яблучних насіння, щоб поповнити запас цінних речовин в організмі.

Шкірка яблук теж дуже корисна: вона є багатим джерелом багатьох вітамінів, в тому числі А і С. Як показало дослідження, проведене в університеті штату Іллінойс, половина вітаміну С, яке містить яблуко, знаходиться саме в його шкірці.

#img_center_nostream#

Яблучна шкірка містить їстівне волокно, що знаходиться як у розчинній, так і в нерозчинній формі. Близько 2/3 всього волокна, яке міститься в яблуці, також знаходиться в його шкірці. Наявність волокна робить яблуко ідеальним фруктом для зниження ваги: ​​за вживання шкірки яблука жирові тканини тіла будуть «танути», а імунна система — очищатися. Раціон, в який входить яблуко зі шкіркою, покращує роботу кишечника, допомагає підтримувати здорову серцево-судинну і травну системи.

#img_center_nostream#

Яблучна шкірка корисніша за будь-який фрукт

Контроль ваги

Багато проблем зі здоров'ям пов'язані з надмірною вагою: серцеві захворювання, інсульт, високий кров'яний тиск, діабет другого типу. Щоб керувати своєю вагою і поліпшити загальний стан здоров'я, лікарі рекомендують дієту, багату клітковиною. Їжа з високим вмістом клітковини наповнює шлунок, не насичуючи організм зайвими калоріями. Щодня з'їдайте яблуко зі шкіркою — це найкраща профілактика захворювань!

Скажіть «Ні!» діабету

Шкірка яблук допомагає зменшити ризик розвитку діабету. Дослідження за участю близько 190 тис. людей показало, що люди, які їли яблука 3 рази на тиждень мали на 7% менший ризик розвитку цукрового діабету 2 типу в порівнянні з тими, хто цього не робив. Поліфеноли, що містяться в яблуках, впливають на процес травлення і всмоктування вуглеводів, а це, у свою чергу, покращує регулювання рівня цукру в крові. Крім того, шкурки яблук поглинають глюкозу в шлунково-кишковому тракті і стимулюють підшлункову залозу виробляти більше інсуліну. Все це зменшує ризик розвитку діабету, а також допомагає контролювати хворобу.

Здорове серце

Безліч досліджень доводять, що існує зв'язок між вживанням розчинних волокон і уповільненням утворення холестеринових бляшок на стінках артерій.

Фенольне з'єднання, виявлене в яблучній шкірці, також перешкоджає цьому процесу. Накопичення бляшок в артеріях зменшує приплив крові до серця, що призводить до ішемічної хвороби серця.

Допомога при астмі

Одне недавнє дослідження показує, що діти з астмою, які щодня пили сік з яблучної шкірки, менше страждали від хрипів, ніж діти, які пили яблучний сік тільки 1 раз на місяць. За іншим дослідженням, діти, народжені жінками, які їли багато яблук під час вагітності, мали більш низькі показники астми, ніж діти, чиї матері з'їдали всього кілька яблук.

Профілактика раку

Хімічна речовина, що міститься в шкірці яблук, захищає організм від раку товстої кишки. У 2007 році в шкірці яблук були виявлені й інші сполуки — тритерпеноїди. Вони допомагають боротися з раком печінки, товстої кишки та молочної залози.

Зниження рівня холестерину

Шкірка яблук приносить організму величезну користь великим вмістом пектину, розчинних волокон, завдяки чому знижується рівень холестерину. Пектин перешкоджає накопиченню холестерину на стінках кровоносних судин, тим самим знижуючи ризик атеросклерозу і серцевих захворювань.

За матеріалами: Нealthxwellness.