• Центр сортування відходів у Львівській області рятує звалища від переповнення

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Понеділок, 22 травня 2017 року

У місті Золочеві Львівської області вже четвертий рік працює центр сортування відходів. Тут на спеціальній механізованої лінії сортують побутові відходи, що в 2 рази зменшує навантаження на полігон і рятує місто від сміттєвої кризи.

Комплекс підприємства «Еко Баланс Золочів» побудували посеред поля, на території, що межує зі старим звалищем і новим недобудованим полігоном ТПВ. Його запуск відбувся в листопаді 2013 року, розповідає «Варіанти».

Директор підприємства Богдан Бундз каже, що ця сміттєсортувальна лінія може відсортовувати 50% обсягу відходів: «В день на сортування заходить приблизно 150—160 м3 ТПВ, які ми збираємо і вивозимо із Золочева та 17 навколишніх сіл. Після вилучення РЕТ-пляшок, паперу, скла, металу, плівки, пластику, відсортовану органіку вивозимо на розташований поруч старий смітник, а спресовану вторинну сировину відправляємо на переробку».

З вантажівок сміття потрапляє у спеціально обладнане поглиблення, звідки потім транспортером подається на барабан для сортування органіки. Вона накопичується у спеціальному баку і вивозиться.

Сортувальний центр являє собою приміщення, де працівники вручну відбирають такі види вторсировини як пластик, папір, скло. Пляшки сортують за кольорами (прозора, коричнева, блакитна, зелена), поліетиленову плівку і TetraPack збирають окремо.

Кожен вид вторсировини скидають в окремий контейнер, вміст якого потім надходить на транспортер. Після пресування однорідне сміття виходить в тюках. Їх складують і готують до транспортування.

Якби не ця сортувальна лінія, Золочів накрила би сміттєва криза: старе звалище площею 4,5 га, розташоване в селі Єлиховичі, заповнене вже на 95%. А новий полігон будують вже 4 роки, але на завершення робіт не вистачає 15 млн грн.

Сміттєсортувальна лінія підприємства «Еко Баланс Золочів» існує повністю за рахунок продажу відсортованих відходів. На всьому іншому доводиться економити. Наприклад, будиночок з туалетом і душовою для робітників опалюють деревними відходами. Це дозволяє економити значні кошти.

Але є проблеми з утилізацією шин: «Зараз організації, що переробляють цю вторинну сировину, не дають адекватної ціни. У Львові приймає одне підприємство, але воно хоче 300 грн/т — нам це невигідно, — каже Богдан і додає, — сортування — це наша приватна ініціатива і приватний бізнес, до якого ані жителі, ані держава не приєдналися, — констатує фахівець. — Спочатку ми півроку взагалі працювали на збиток, зараз заробляємо, але це не якісь надприбутки, тому що постійно виникають проблеми зі збутом тетрапаку, картону або інших відходів».

Цього року навколо території, де розташована сміттєсортувальна лінія в Золочеві, висадили дерева, завдяки яким вітер не буде розносити сміття по окрузі.

Переробка РЕТ-пляшок — вигідний бізнес, який може окупитися досить швидко.

На допомогу всім українцям видання «Велика Епоха» створило інтерактивну мапу пунктів прийому всіляких видів відходів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...