• Як заробляти на сортуванні сміття: серіал «Неперебірліві» від ТСН

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Понеділок, 24 квітня 2017 року

Жителі багатоповерхівки на Київщині модернізують свій будинок за гроші, отримані від здачі вторсировини: за 1 мвідсортованих відходів можна купити 1 LED-лампу. Про те, як почати сортувати сміття, розповідає перша серія серіалу від ТСН «Неперебірліві».

Сміття покриває 1/7 частину всієї України. Сміттєві полігони — офіційні звалища — займають 43 тис. кмтериторії держави, і кожен день українці додають кілограми відходів у цю масу.

Причини ситуації, що склалася, очевидні. По-перше, поки немає системи сортування сміття, яка прийнята та затверджена державою. Національна стратегія поводження з відходами все ще розробляється. По-друге, багато українців не вміють і не хочуть сортувати своє сміття.

Журналісти ТСН зняли серіал «Неперебірліві», присвячений цій проблемі. У першій серії показано невеликий експеримент. У новому житловому комплексі, де проживає близько 200 сімей (Буча, Київська область), телевізійники встановили бак для роздільного збору сміття. Жителів запросили на екологічний інструктаж. Прийшли тільки чотири людини.

Їм розповіли, як і навіщо сортувати сміття. Через тиждень журналісти повернулися до Бучі, щоб подивитися на результати. За 1 годину спостережень із 13 осіб, які викидали сміття, тільки 3 людини кинули пластикові пляшки в окремий контейнер.

У серіалі наводиться і успішний досвід сортування сміття. Мешканці однієї зі столичних багатоповерхівок поділяють відходи вже 6 місяців і за цей час не просто виробили корисну звичку, а й побачили користь від цієї роботи.

У перші місяці сортування виходило 35 мсміття та 12 мвторинної сировини. Через півроку — 20 мсміття та 15 мвторсировини.

Користь від сортування очевидна: за вивезення 1 мнесортованого сміття потрібно заплатити 74 грн. Чим менше загального сміття — менше витрати на вивезення, а вторсировину можна здати за гроші.

За 1 мзданої вторсировини мешканці купують 1 LED-лампу.

Зекономлені кошти громада планує витратити на 4 контейнери, в які зручно збирати метал, пластик, папір і скло.

Жителі одеської багатоповерхівки теж мають позитивний досвід сортування сміття. На виручені кошти вони зробили в під'їзді невеликий спортмайданчик та бібліотеку.

Заробляти на смітті може і ОСББ: важливо знати, як почати.

А куди здати вторсировину — дивіться на інтерактивній мапі від «Великої Епохи»:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...