• Український Координатор Всесвітнього фонду природи розповів, як врятувати ліси Карпат

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Вівторок, 4 квітня 2017 року

У квітні Всесвітній фонд природи WWF спільно з ТМ «Моршинська» висадять перші 20 тисяч саджанців у карпатських лісах у рамках пілотного проекту «Разом за природу». Про це «Великій Епосі» розповіла Олена Тарасова-Красієва, національний координатор WWF в Україні.

Молоді дерева будуть висаджуватися в трьох Національних парках — у Карпатському національному природному парку, Національному природному парку «Сколівські Бескиди» та в Національному природному парку «Синевир».

Всесвітній фонд природи вже п'ятнадцять років поспіль займається питаннями охорони лісів та сталого розвитку лісового господарства в Карпатах. Однак цього разу ініціатором проекту «Разом за природу» став громадський сектор фонду, який вперше проводить цей проект. В Україні першим досвідом корпоративного партнерства WWF стала співпраця з ТМ «Моршинська».


«Ми об'єдналися, щоб допомогти ТМ „Моршинська‟ навчитися використовувати природні ресурси стійко, турбуючись про їх поновлення, — каже Олена Тарасова-Красієва. — Першим кроком для відновлення стане висадка лісів, оскільки ні для кого не секрет, що ліс і вода тісно взаємопов'язані один з одним».


Рішення почати висаджувати дерева саме на території Національних парків не було випадковим. Головне в цьому проекті — це не сам факт висаджування молодих дерев, а процес відновлення лісів. А для цього обов'язково потрібні люди, які надалі будуть піклуватися про саджанці.


«Дерева, які будуть висаджувати, повинні бути місцевих видів, які добре приймаються і які не вимагають багато зусиль, щоб підтримувати їхній ріст, — говорить Олена. — Це будуть контролювати фахівці та експерти Національних парків і нашого Фонду».


Як розповіла Олена Тарасова-Красієва, весняна висадка не стане єдиною. На сьогодні вирішується питання ще про один етап висаджування — його час і місце. Хоча проект «Разом за природу» розрахований на рік, ініціатори проекту сподіваються зберегти співпрацю з компаніями у довгостроковій перспективі.

В рамках проекту з порятунку Карпат Фонд готує освітні матеріали для шкіл з питань сталого використання водних і лісових ресурсів. Розробляється також екологічний калькулятор, який дасть можливість кожній людині прорахувати не тільки кількість використовуваних їм ресурсів на цей момент, але і скільки нам їх знадобиться в майбутньому.

За словами національного координатора WWF в Україні, ТМ «Моршинська» стала першим в Україні, але не останнім прикладом корпоративної співпраці. У перспективі планується опрацювати весь корпоративний список, щоб з'ясувати, які природні ресурси ті чи інші компанії використовують і з якими можливими ризиками можуть зіткнутися люди в майбутньому.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...