• Як сучасні міста зменшують викиди СО2 — експерт

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Четвер, 18 травня 2017 року

Експерт в галузі «зеленої» енергетики Майкл Барнард представив топ-5 найважливіших міських нововведень, які допоможуть знизити рівень викидів вуглецю. Список включає системи чистого вимірювання, норми викидів автотранспорту, зонування районів, електропоїзди на енергії вітру та електричні автобуси.

На перший погляд, список інновацій для маловуглецевих міст здається очевидним: електрифікація транспорту, отримання чистої енергії від вітру і сонячної енергії, а також деякі низьковуглецеві будівельні зміни. Але це виглядає занадто легко. Що дійсно змінить екологію міста?

Системи чистого вимірювання (Net metering)

Цей підхід у сфері енергопостачання відкриває можливості для приватних власників отримувати, запасати і продавати альтернативну «зелену» енергію. Це призводить до того, що все більше домогосподарств будуть встановлювати сонячні і вітряні електростанції.

Політика Net metering, покладена на регульовані електричні комунальні підприємства, вимагає:

• дозволяти будувати будинки або офісні будівлі, в яких електроенергія виробляється за допомогою сонячних панелей;

• надавати резервні та інші допоміжні послуги для локального джерела енергії;

• приймати надмірно вироблену електрику (в Україні — це «зелений» тариф);

• стягувати плату тільки за електрику, яка споживається мережею.

Загальний стандарт економічності палива

Автовиробники змушені вводити стандарти витрат на бензин на 100 км, наслідком чого є вдосконалення систем управління двигуном. Тому, хоча в середньому в рік чисельність автотранспорту зростає на 4%, викиди СОв атмосферу падають.

Досконалі вулиці

Це новаторське рішення, яке полягає в тому, щоб вулиці були розбиті на зони для можливості руху різного виду транспорту — авто, міського транспорту, велосипедів, а також для пішоходів.

Експериментальні дослідження, проведені в різних містах з 1990 року, показали, що безпечніші дороги з вузькими смугами руху, завширшки 3,4 м, і з перешкодами, розташованими близько до дороги. Така комбінація істотно сповільнює максимальну швидкість трафіку без зниження пропускної здатності. Це само собою знижує викиди CO2, які пов'язані з прискоренням, а більш м'який потік руху автомобілів при повільнішому прискоренні спалює менше газу.

Зелені вулиці — вулиці з низьким показником рівня викидів. Дерева зменшують вплив міського теплового купола і затінюють будівлі, знижуючи навантаження на літні кондиціонери і зменшуючи зимові вітри, які висмоктують тепло з будинків.

Потяги, що працюють від енергії вітру

Пересування людей вимагає багато енергії. Міські поїзди — великі, важкі сталеві машини на металевих колесах. Смарт-міста або вже повністю їх електрифікували, або знаходяться на шляху до цього. Деякі міста закуповують енергію, що виробляється вітряними електростанціями як паливо для таких поїздів. Завдяки цьому транспортний рух стане повністю безвуглецевим.

Автобуси на акумуляторах

У 2014 році Майкл Барнард провів дослідження викидів COміської транзитною системою: водневими, дизельними та електричними автобусами. Найгіршими виявилися водневі транспортні засоби, а кращими — електричні.

Тому багато світових міст закуповують електричні автобуси для пересування людей. Тільки в 2016 році було продано понад 100 тис. електричних автобусів.

Китайське підприємство-гігант BYD називають світовим лідером з випуску електричних транспортних засобів. Нещодавно він представив перший у світі сміттєвоз-електромобіль, який вміщує до 4 т відходів і значно економить кошти на пересуванні та обслуговуванні.

Ці дивовижні інновації, до яких йдуть багато розвинених міст і країн, допоможуть захистити наше здоров'я, планету і стимулювати економічне зростання. Вони зроблять міста більш комфортними для життя і одночасно знизять викиди вуглекислого газу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...