• Найцікавіші села Карпат: подорожуємо Україною

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Понеділок, 15 травня 2017 року

Якщо ви плануєте вирушити цього літа в Карпати, відвідайте місцеві села: ці місця не просто цікаві, вони унікальні своєю культурою і традиціями, яких не зустріти в жодних інших куточках України.

Верховина

Це селище раніше називалося Жаб'є. За однією з версій, назва дана через велику кількість жаб, які водилися в заболоченій долині річки.

Через це селище протікає одна з найшвидших річок Карпат, тому влітку тут можна спробувати сплав на байдарках.

У селищі є будинок-музей, в якому колись працював режисер фільму «Тіні забутих предків» Сергій Параджанов. У музеї гуцульського побуту можна дізнатися про історію музичних інструментів і про життя гуцулів. Тут виставлені предмети побуту, старовинний одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів та багато іншого.

Ворохта

Це великий центр туризму, який оточує Національний природний парк. Шлях з Ворохти до підніжжя найвищої вершини українських Карпат зачаровує. Лазіння по скелях, тривалі піші прогулянки, сплави і купання в річці — тут є все для любителів активного відпочинку.

У селищі стоїть церква Різдва Богородиці — пам'ятка дерев'яної гуцульської архітектури XVII століття. У XIX столітті тут звели красиві аркові залізничні мости.

Іза

Ще багато років тому це селище прославився своїми майстрами лозоплетіння. Це мистецтво збереглося до наших днів, і на місцевому ринку можна знайти багато дивовижних сувенірів і предметів побуту з лози: ящики, кошики, скриньки, меблі, тарілки і багато іншого.

У цьому селищі є єдина в Україні ферма, де розводять маньчжурських оленів.

Космач

За кількістю жителів і за площею це високогірне село найбільше в усій Європі. Це центр культури і народних ремесел Гуцульщини. Тут є пам'ятник і музей на честь Олекси Довбуша та дерев'яна церква Петра і Павла. Село славиться майстрами писанкарства та гуцульської вишивки.

Красноїльськ

Це село — справжня знахідка для любителів архітектури і зеленої природи: тут є заповідні ліси та гори.

Ще в цьому селі відзначають свято, яке нечасто святкують навіть у Західній Україні. Це маланка, і її проводять в період різдвяних свят. Барвисто одягнені маланкарі ходять по домівках, танцюють і співають пісні, а господарі дають їм за це гроші. Потім на центральній вулиці збирається процесія, в якій беруть участь майже всі жителі села. Ті, хто бачив це вживу, діляться незабутніми враженнями.

Криворівня

Тут проходили зйомки знаменитого фільму «Тіні забутих предків», і на честь цієї події в селі з'явився музей. У Криворівні дуже тихо і спокійно, і сюди люблять приїжджати ті, хто втомився від міського життя. Тут були багато відомих українських поетів і письменників, які захоплювалися гармонійним спокійним життям цього села.

Нижнє Селище

Це поселення відоме своїми сироварнями і знаменитою Долиною нарцисів. Це край зелених долин, урочищ, струмків, фольклорних звичаїв і традицій.

Солотвино

У селищі розташовані лікувально-оздоровчі курорти і санаторії, тут є величезне родовище солі, яке оцінюється мільярдами тонн. Цілюща вода соляних озер виліковує від безлічі недуг, тому сюди приїжджають люди з усієї України.

Синяк

Свою назву село отримало за колір сірководневої води, яка також цілюща. Вона виліковує нервову і кістково-м'язову системи, захворювання опорно-рухового апарату.

Яворів

Це відомий центр гуцульського народного декоративно-прикладного мистецтва. Протягом багатьох років він славиться народними майстрами різьби по дереву.

За матеріалами: Рідний Київ.

Ще одна перлина Карпат — озеро Синевир.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...