• Чи можливо накопичити на квартиру в Києві

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    П'ятниця, 6 квітня 2018 року

Багато хто мріє про власне житло, але чи не найнапруженіша ситуація з купівлею квартири існує у Києві. Як українцю з середньою зарплатою накопичити на свою квартиру і скільки років це займе?

Сотні тисяч родин в Україні не можуть накопичити на житло і роками змушені жити в знімних квартирах. Іпотека не вирішує проблеми: на сьогодні кредит становить близько 20%, що є найвищим серед країн ЄС. Компанія «Золота Скриня» https://zslombard.com.ua/ru/adresi-viddilen/chernovtsy проаналізувало можливі варіанти того, як можна накопичити кошти на квартиру в Києві.

Спосіб перший: депозит + частина з/п

За даними Держстату, середня з/п в столиці становить 9,832 тис. грн. Щомісяця можна відкладати близько 30%, що близько 3 тис. грн. Таким чином за рік вийде накопичити $1320 — цього вже достатньо для відкриття депозитного рахунку в банку. Стартовий капітал, розміщений в банку зі ставкою в 6% річних, через рік принесе $1,4 тис. Якщо продовжувати відкладати з/п, через пару років на депозит піде вже $2,72 тис.

За допомогою такого способу 1-кімнатну квартиру за $30 тис. можна купити через 15 років, але за умови, що ринок нерухомості зміниться незначно. Такий спосіб ріелтори називають малоймовірним. У будь-якому випадку так можна накопичити початковий внесок для іпотеки.

Спосіб другий: кредит

В «Ощадбанку» можна отримати іпотечний кредит на термін до 20 років, але є кілька умов для його отримання. По-перше, потрібно мати високу постійну з/п, по-друге, вік від 25 років, по-третє, бажано мати житло або автомобіль. Знадобиться і перший внесок, який становить мінімум 30% від ціни житла (близько 230 тис. грн). За словами експертів, зараз можливо оформити іпотеку від компанії-забудовника під 6,9%.

Спосіб третій: договір довічного утримання (ДДУ)

ДДУ часто оформляється із самотніми людьми похилого віку. Власнику житла молода родина віддає 30% від вартості нерухомості і фактично стає власниками квартири. Але оселитися в ній вони зможуть тільки після смерті господаря. Крім цього, кожен місяць пенсіонер буде отримувати від майбутніх господарів певну суму (наприклад, 1 тис. грн) для оплати витрат.

Спосіб четвертий: подарунок держави

Безкоштовне житло можуть отримати ті, хто потребує соцзахисту. Але навіть з них квартири отримують не всі.

У нашій країні є кілька програм пільгового кредитування, при якому держава погашає 30% від вартості квартири. А що залишилося можна поступово погашати під невеликий відсоток.

Як йде справа з купівлею житла в інших країнах?

У розвинених країнах іпотечний кредит становить 3—5% річних. Наприклад, в Америці можна оформити кредит-mortgage на 30 років із незмінною ставкою у 3,72% річних.

У Казахстані працює держпрограма, яка передбачає будівництво житла за рахунок бюджету. Квартири здаються в оренду на 20 років під мінімальні відсотки, після закінчення цього періоду житло можна приватизувати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...