• Мешканці Черкас долучаються до цивілізованого поводження з відходами

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Вівторок, 16 травня 2017 року

У Черкаській області стартував експеримент з роздільного збору відходів. Сухі та придатні для вторинної переробки відходи більше не відправляються на сміттєві полігони, а складаються в окремі контейнери.

У мікрорайоні Міщанка міста Умані ТОВ «Екоклінер» п'ятий місяць проводить експеримент з роздільного збору відходів, повідомляє Рідна Умань. За цей час сухі, придатні для вторинної переробки відходи, такі як скло, пластик, бляшанки, вироби з дерева, металу, пластмаса, пакети, ганчірки, упаковка — склали 26% всього зібраного в мікрорайоні сміття.

Але, як каже керівник підприємства Ігор Сокур, щомісячні витрати на сортування вторсировини поки вдвічі перевищують прибуток. Спільними зусиллями 2,5 тонни вторинної сировини не відправили на полігон. В їх числі скло, РЕТ-пляшки, папір, пластмаса та памперси.

«Досягти найкращих результатів не вдалося через городян, які досі плутають сухі і мокрі фракції відходів. Біля багатоповерхівок ми теж встановили майже сотню контейнерів для роздільного збору сміття, в які можна кидати всі сухі фракції, крім ганчір'я. Ми прагнемо до цивілізованої Європи — так давайте сортувати», — каже Ігор Сокур.

Непридатними для переробки є лише 10—30% загального об´єму відходів.

Сортування відходів — зовсім нескладна справа, а на переробку можна здати майже все побутове сміття. При розумному відношенні до відходів за рік у родині може зібратися не більше півторалітрової банки сміття — цей експеримент провели дві дівчини з Канади.

Для тих, хто погано розбирається в тонкощах переробки, в Одесі відкрили першу в Україні «Школу сортування сміття». Тут вчать розуміти знаки на упаковках і навіть проводять безкоштовні майстер-класи.

Уроки з сортування відходів проводить і відома громадська організація «Україна без сміття». Нещодавно у Чернівцях вони запустили освітню програму #Сортую.

На допомогу тим українцям, хто хоче жити в чистому місті, видання «Велика Епоха» створило інтерактивну мапу «Куди здати відходи».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...