• Вінницький проект «Зелена школа» вчить школярів розділяти відходи і заробляти

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Вівторок, 16 травня 2017 року

У Вінниці вчителі екології та активісти громадської організації «Наше Поділля» запустили проект «Зелена школа». Його мета — навчити учнів правильному сортуванню відходів у школі, здавати сміття на переробку та отримувати за це додаткові кошти.

Для реалізації цього проекту організатори відкрили збір коштів на краудфандинговій платформі освітніх проектів GoFundEd. Ще до дедлайну проект зібрав більше за необхідну суму і тепер напевно буде реалізований.

Проект передбачає:

1. Додати в програму навчання екоуроки.

2. Встановити контейнери для роздільного збору сміття на території і в коридорах шкіл.

3. Проводити екологічні майстер-класи, акції, конкурси для веселого і цікавого процесу сортування.

4. Заохочувати подарунками активних учасників.

5. Розділене сміття продавати підприємству вторсировини.

6. На отримані кошти купити потрібний інвентар для школи і дозвілля учнів.

За цей рік команда сподівається не тільки навчити дітей правильному сортуванню, а й зібрати 3—4 т вторсировини. Проект дозволить заощадити велику кількість ресурсів.

Зараз вже налагоджено сортування відходів у Стрижавському ліцеї. Тут учні заробили на вторсировині близько 8 тис. грн, на які купили 2 тенісних столи і футбольні м'ячі для шкільного спортзалу. Тепер проект «Зелена школа» охопить й інші школи району.

Куди здати різні види відходів — дивіться інтерактивну мапу від проекту «Велика Епоха».

Подібні проекти з'явилися і в інших школах України. Наприклад, у Кривому Розі встановили сміттєві контейнери для роздільного збору відходів. Поруч із ними є плакат з роз'ясненням для школярів. Учні однієї з тернопільських шкіл збирають і здають макулатуру. Виручені за це гроші йдуть на організацію свят, покупку LED-ламп і ремонт.

Громадська організація «Україна без сміття» регулярно проводить в школах різних міст України акції і відкриті уроки із сортування сміття. Нещодавно вони запустили проект #Сортую в Чернівцях.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...