• У столиці хочуть відмовитися від хлорування питної води

  • Діна Матвиєнко | Велика Епоха
    П'ятниця, 12 травня 2017 року

Влада столиці має намір відмовитися від хлорування води і перейти на очистку за допомогою гіпохлориту натрію (NaOCl). Для цього в Києві планується побудувати спеціальний завод.

Очищення води хлором є застарілим способом, який хоча й економічно вигідний, але потенційно небезпечний для здоров'я жителів. Тому КМДА планує побудувати завод з виробництва NaOCl. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв в інтерв'ю 44.ua.

NaOCl — це хімікат, який також містить хлор, але менш токсичний. У той же час він так само ефективний для очищення води, як і сам хлор. NaOCl безпечніший для зберігання та використання, знищує безліч хвороботворних мікроорганізмів, окислює марганець (Mn) і залізо (Fe), зупиняє розростання водоростей. Його важлива перевага полягає в здатності зберігати ефект дезінфекції протягом тривалого періоду.

NaOCl застосовується в практиці світової медицини з XVIII століття. Він добре розчинний і на сьогодні є одним з найефективніших, швидкодійних, недорогих знезаражувальних реактивів, який має широкий спектр дії проти більшості мікроорганізмів. ВОЗ внесла NaOCl до списку найбезпечніших дезінфектантів високого рівня, які не впливають на здоров'я людей і не викликають забруднення навколишнього середовища.

На останньому інвестфорумі був представлений проект цього заводу, а зараз розпочато переговори з іноземними компаніями, які могли б взяти участь в будівництві.

Орієнтовна вартість майбутнього заводу — 400 мільйонів гривень, він зможе окупитися за п'ять-шість років.

За очікуваннями, NaOCl, який буде виробляти цей завод, буде достатньо, щоб повністю відмовитися від використання хлору для очищення води.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...