• Українці створили безпілотний смарт-трактор на сонячних панелях

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 25 травня 2017 року

Розробники з Дніпра створили смарт-трактор на сонячних панелях, який може замінити кілька сільськогосподарських машин. Безпілотний агрегат може виконувати будь-які роботи в полі, використовуючи енергію сонця, а завдяки акумулятору працювати 24 години на добу, підвищуючи дохід фермера на 50—80%.

Традиційна сільськогосподарська техніка має багато недоліків. По-перше, вона досить громіздка і важка, під її вагою ґрунт утрамбовується, капілярний обмін порушується. По-друге, вона використовує паливно-мастильні матеріали, які підвищують собівартість врожаю, а їхні викиди забруднюють ґрунт і повітря. По-третє, сучасні технології розраховані на монокультурні поля, де швидко розмножуються шкідники та бур'яни. А для їх знищення потрібні препарати.

Тому фахівці з Дніпра створили робот-трактор AgroSmart L з технологією агромосту, повідомляє Zabeba.li. Завдяки їй трактор може переміщатися не нивою, а доріжками і вирощувати на одній площі різні культури разом: ряди пшениці, конюшини, картоплі, капусти.

Одночасно такий пристрій зможе адаптуватися під рельєф ґрунту, обробляти близько 8 культур і площу 300—3000 га.

Як сказав керівник проекту Максим Тютюнників, зараз вже майже готовий прототип моделі в масштабі 1:15. Концепт автономного сільськогосподарського робота AgroSmart L на сонячних батареях являє собою модульну систему, що складається з комплексу безпілотних міні-тракторів, мостової ферми і набору навісних маніпуляторів. Маніпулятори можуть виконувати будь-які польові роботи. Їх можна вибирати в залежності від потреб сільгоспвиробників. Сонячні панелі і акумулятор робить смарт-трактор незалежним від традиційного палива. До того ж він зможе працювати і вночі, використовуючи накопичену в акумуляторах енергію сонця.

В смарт-трактор вбудований комп'ютер, який можна запрограмувати на кілька років вперед: агрегат буде сам заїжджати на поле, вантажні модулі, розташовані з боків, будуть підвозити насіння, добрива та відправляти на склад зібраний урожай.

У той час як комплекс буде весь час перебувати в полі, за його переміщенням та роботою оператор буде спостерігати в режимі онлайн. Він зможе контролювати і кілька таких агрегатів одночасно.

При використанні AgroSmart L фермери отримають підвищення врожайності зернових культур на ¼, плодово-овочевих — до 65%. Загальний дохід при цьому може зрости на 50—80%.

Як кажуть розробники, їхня технологія має великі перспективи: вона дозволить отримувати «чисту» продукцію і збільшити експорт.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...