• Китай очима українки: смог, велошейрінг, сортування сміття

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Середа, 24 травня 2017 року

Ніщо так добре не розкриває внутрішній світ країни, як досвід іноземця. У пошуках життєвих змін українка Юлія Хромова переїхала до Китаю і ділиться своїми історіями про дивацтва та особливості життя у цій країні.

Пару років тому Юлія Хромова вирушила до Китаю вчитися і вивчати іншу країну. Свої історії та враження вона публікує на сайті «Хочу». В одній із заміток вона розповідає про забруднення повітря, смог, велошейрінг, сортування сміття.

Озонові діри і небезпечне повітря

Погана екологія — найбільша проблема цієї країни. На думку фахівців, саме Китай винен у виникненні озонової діри над Антарктикою, яка збільшилася до таких розмірів, що захопила Нову Зеландію та Австралію. У Китаї захворюваність на рак шкіри дуже висока, і в сонячні дні складно побачити людей, які загоряють.

Ще одна проблема — це смог. У перші дні після приїзду Юлія думала, що це туман. Але він не розсіювався. Іноді смога не видно, просто трохи сіро, але в дійсності в повітрі можуть бути токсичні метали, і це ще небезпечніше.

Найбільш забруднене повітря на півночі країни і в столиці. Не рятує від цього ні робота створеного спецзагону поліції, ні величезна башта-пилосос, встановлена ​​на пекінському хмарочосі.

У центрах вугільної промисловості повітря просочене свинцем, концентрація якого перевищує допустиму норму майже в 40 разів!

Щоранку китайці починають з того, що визначають рівень токсичності повітря за допомогою спеціального мобільного додатку. У періоди, коли повітря забруднене, болить голова, шкіра немов висихає, кашель не припиняється, відчувається слабкість, пише Юлія.

Для очищення повітря багато китайців використовують спеціальний пристрій. У дні, коли забруднення сильне, очищувач працює весь день, створюючи неприємний фоновий шум. Але вибору немає: або терпи шум, або дихай брудом.

Чи не бачити блакитне небо тижнями — тут це норма. А коли небо чисте — це маленьке свято. Смог впливає і на моду: спеціальні маски тут носять як дорослі, так і діти.

Переробка світового сміття

Сміття в Китаї дуже багато, через це країну навіть називають великим смітником світу. Крім своїх відходів, сюди надходить навіть сміття з США. Його купують, щоб переробити і створити нові речі. Але так було не завжди, деякий час тому утилізація відходів в Китаї була майже нерозвинена.

Що стосується самих китайців, то вони довго не хотіли сортувати своє сміття. Кардинальні зміни почалися з появою сортувальних урн, які встановили по всьому місту.

Велошейрінг

Як засіб пересування більшість китайців обирають велосипед. Підтримує це і велошейрінг: у багатьох точках міста є пункти, де можна взяти велосипед напрокат. Для цього потрібно завантажити спеціальний додаток, знайти на онлайн-мапі велосипед, відсканувати QR-код, і велосипед твій. Після використання його так само можна залишити в будь-якому зручному місці. Паркінги, центри прокату або замки не потрібні. Вартість прокату (в перекладі на наші гроші) — 4 грн/год.

Велошейрінг дуже поширений не тільки в Китаї, але і в країнах Заходу.

Що стосується майбутнього країни, його не можуть передбачити навіть самі китайці, пише Юлія. У той час як простежується напрямок на «зелений» розвиток, багато компаній не хочуть йти цим шляхом і роблять те, що вигідно тільки їм. Навіть якщо наслідками цього будуть зміг, діри в озоновому шарі та глобальне забруднення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...