• У Канаді з'явиться найшвидший електротранспорт — карт C5-Blast Ultimate

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Середа, 24 травня 2017 року

Компанія з Канади Daymak готується представити світу супершвидкісний електротранспорт — карт C5-Blast Ultimate, який може розганятися до швидкості 96 км/год всього за 1,5 с, а в майбутньому зможе і літати.

Компанія Daymak займається створенням електробайків, скутерів і квадроциклів. Її нове творіння — C5-Blast. У нього встановлений безщіточний електродвигун потужністю 10 кВт, який живиться від літій-іонного акумулятора на 2400 Вт·год. Але це не єдине, що допомагає карту досягти таких показників. Ведучий елемент двигуна оточений чотирма електричними дуттьовими вентиляторами (EDF), які забезпечують 60-кілограмову тягу вперед. Ще вісім встановлені в кузові, вони забезпечують 96-кілограмову тягу вгору. За даними розробників, це означає, що 200-кілограмовий карт працює так, як якщо б він важив усього 100 кг.

«Ми зробимо його ще більш легким і швидким, і тоді карт зможе плавати, як корабель із „Зоряних воєн‟, або ми додамо крила, і він полетить. Швидкість не буде проблемою, і ми думаємо, що він може стати швидше будь-якого сучасного автомобіля», — сказав президент Daymak Альдо Байокко.

Компанія визнає, що технологія все ще перебуває на ранніх стадіях, тому зараз точно не відомо, як швидко вона з'явиться.

Прототип C5-Blast не показаний на відео нижче, але можна почути звук від вентиляторів, що нагадує роботу реактивного двигуна.

Підписатися:

Коментарі