• В Казахстані створили найдешевший електрокар у світі

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Середа, 24 травня 2017 року

Команда стартапа з Казахстану створила дешевий електрокар, собівартість якого $200. Машина розрахована на двох осіб, а для збільшення прохідності у неї на даху встановлені сонячні батареї. Ця машина, ймовірно, — найдешевший і найдоступніший для багатьох електрокар, існуючий на сьогодні в світі.

Творцями компактного міського електромобіля стали інженери з Університету Ахмеда Яссаві (Південний Казахстан, місто Кентау), повідомляє TVK TV.

Технічні характеристики цього електромобіля ще не повністю розкриті. Але відомо, що автомобіль оснащений сонячними батареями, які збільшують його пробіг без підзарядки.

Машина компактна, що дуже зручно для їзди містом. Його загальна довжина не перевищує трьох метрів. Електромобіль оснащений фарами, які заряджаються від сонячних батарей на даху. Таким чином, вона має високу енергоефективність.

Розробники вважають, що їхній електромобіль може стати дуже популярним засобом пересування в країнах з теплим кліматом. Вага цього електричного автомобіля всього 300 кг, і він розрахований на двох людей. Інженери сподіваються модифікувати цей автомобіль, зробивши його корисним і доступним для людей з обмеженими можливостями. Вони також говорять, що планують зробити версію автомобіля, який може перевозити чотирьох пасажирів.

«На ринку такі електричні автомобілі продаються за тисячі доларів, але ми витратили на це 200 доларів», — сказав Ферхат Сатирмічай з університету в інтерв'ю TVK TV.

Найцікавіше питання, що залишається, — це скільки кілометрів зможе проїхати електрокар за $200? Але це можна буде дізнатися не раніше 10 червня 2017 року, коли в Астані відкриється виставка ЕКСПО-2017, де буде представлений цей електрокар.

Киянин Едуард Рудик робить міні-автомобілі зі склопластику за $4 тис., а студент Дмитро Липко зробив електрокар зі старого «Запорожця».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...