• В Україні створили GPS-маячок для швидкого пошуку вкрадених байків

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 25 травня 2017 року

Дві українки створили GPS-маячок, який допоможе господареві знайти вкрадений велосипед. За допомогою Finder можна простежити рух велосипеда по мапі. Маячок здатний передати дані в поліцію і сигналізувати, якщо зловмисник спробує зламати замок.

Розробниками GPS/GSM-маячка Finder стали Катерина Стеценко та Алла Божко з IoT Lab компанії Microsoft Ukraine. Їхній пристрій — датчик, зручний у використанні: його легко сховати в кермо велосипеда. Про викрадення датчик сигналізує вібрацією. У разі крадіжки велосипеда маячок допоможе відстежити по мапі його переміщення.

Маячок працює близько трьох днів без підзарядки. У майбутньому його можна буде заряджати від генератора.

На веб-сервісі Finder власнику необхідно ввести паспортні дані свого велосипеда. У разі викрадення це прискорить процедуру подачі заяви в поліцію і пошук байка.

Всі користувачі Finder зможуть відстежувати на мапі рух вкрадених велосипедів і легко нададуть допомогу їхнім власникам. За словами розробників, цей проект сприяє розвитку соціальної взаємодії у велоспільноті.

Велосипедна культура в Україні розвивається, тому старт проекту Finder також орієнтується в першу чергу на український ринок. Перш за все, це спортивні магазини, де маячок Finder зможе купити кожен велосипедист. Ідеєю вже зацікавилися центри прокату байків Одеси, Києва та інших міст, кажуть розробники.

База датчиків Finder допоможе збирати інформацію про пройдений кілометраж кожного велосипеда і приймати рішення про необхідність ремонту.

Робочий прототип Finder вже представили на International Startup Battle в Сан-Франциско.

Раніше в Каліфорнії створили міні-охоронний пристрій, який допоможе знайти будь-яку річ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...