• У США створили вертикальні ферми Plenty, які отримують великий урожай

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Понеділок, 29 травня 2017 року

Стартап із Сан-Франциско розробив технологію вирощування зелені і трав на вертикальних фермах. На Plenty виходить збирати врожай у 350 разів більший, ніж на традиційних фермах, витрачаючи при цьому набагато менше води та інших ресурсів.

Вертикальний фермерський стартап Plenty хоче змінити спосіб отримання зелені, пропонуючи вирощувати рослини на місці, а не привозити їх з інших міст, витрачаючи колосальні кошти на транспортування. Компанія створила 6-метрові конструкції, на яких можна вирощувати рідкісні трави і зелень, в тому числі спеціальні види базиліка, цибулю-шалот, червоний салат і сибірську капусту, які не завжди доступні у звичайному продуктовому магазині, розповідає Fast Company.

Керівник проекту Мет Барнард каже, що Plenty дозволяє вирощувати культури в 350 разів продуктивніше, ніж звичайні ферми. Криті вертикальні ферми ефективніше з точки зору енергії і простору. Вони виробляють ті ж продукти, що і великі ферми, але набагато в меншому просторі. Коли процес вирощування в закритих приміщеннях буде вдосконалений, він стане більш екологічно життєздатним, ніж традиційні ферми.

Стартап Plenty впроваджує в свої розробки технології, що постійно удосконалюються, і планує будувати ферми поблизу великих міст, щоб вони могли влитися в існуючі ланцюжки поставок їжі зі звичайних ферм. Швидка доставка означає кращу якість їжі, смак і поживні речовини якої довше зберігаються.

Вертикальні конструкції для вирощування зелені застосовні в приміщеннях і завдяки використанню сонячної енергії, при цьому скорочуються витрати і виключаються забруднення  від звичайних перевезень.

Розробники Plenty впевнені, що їхня технологія дозволить виробляти продукцію, доступну для постачання супермаркетів по всьому світу. Протягом декількох годин продукти можуть бути доставлені ​​в магазини. До того ж на вертикальних фермах можна вирощувати сорти з високими смаковими якостями, а не тільки ті, які здатні витримати тривалі перевезення.

Розробники з Копенгагена пропонують вирощувати рослини у сад-сфері Growroom, креслення для самостійного створення якої доступні всім.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...