ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Сумах з´явилось виробництво вертикальних вітрогенераторів

Велика Епоха

Троє українців відкрили в Сумах експериментальну майстерню, де вони своїми руками виготовляють альтернативні джерела енергії — вертикальні вітрогенератори. Вони безшумні і компактні — можна встановити навіть на балконі, і можуть виробляти електроенергію навіть за умови малого вітру.

Автором ідеї з відкриття виробництва став Андрій Логвін, повідомляє «UA:Суми». Зараз він разом із двома друзями виготовляють вітряки для всієї України.

Їх мале підприємство являє собою експериментальну майстерню, яка вже почала своє виробництво.

Щоб вітрогенератор міг працювати навіть за умови несильного вітру (4—5 м/с), хлопці сконструювали спеціальний генератор осьового типу. Він збирається на неодімових магнітах.

Поки потужність вітряків коливається від 600 Вт до 5 кВт. Що стосується пристроїв із більшою потужністю, то їх ще не випробували.

Щоб виготовити один вітряк, потрібно 20 днів, ще один день — на його установку. Завдяки компактності його можна закріпити навіть на балконі житлового будинку. Він не шумить, а при підключенні установки до «зеленого» тарифу окупиться за 4 роки, а потім допоможе економити на енергії.

Майстри робили вітряки на замовлення для Києва, Львова та Очакова. У Сумах вони поки не дуже популярні.

Ярослав з Тернополя створив свій вітрогенератор і тепер завдяки саморобній електростанції використовує взимку в 2 рази менше газу. Умілець з Волині удосконалив альтернативне джерело енергії: до вітряка він додав сонячну панель, що дозволяє виробляти ще більше енергії.

Отримувати енергію можна не тільки від вітру, але і від тайфуну — в Японії створили пристрій, який ефективно перетворює енергію ураганів на електрику.