• Через 8 років електрокари стануть дешевше автомобілів із ДВЗ

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Четвер, 1 червня 2017 року

У найближчі 8 років ціни на електрокари знизяться настільки, що бензинові авто буде невигідно купувати — про це говорить останнє дослідження Bloomberg New Energy Finance. «Зелені» авто стануть привабливими не тільки для захисників навколишнього середовища, але і для водіїв.

Фото: bloomberg.com

Автомобілі на батареях стрімко дешевшають, і навіть експерти не можуть точно передбачити цю тенденцію. Вся справа в падінні ціни на акумулятори, які в даний час складають приблизно 1/2 вартості електрокарів. Але ціни на батареї впадуть приблизно на 77% в період між 2016 і 2030 роками, кажуть лондонські дослідники.

Це призведе до того, що вже після 2025 року електрокари в ЄС та Америці стануть дуже дешевими. За графіком можна бачити, що зараз середня ціна електромобіля складає близько $45 тис., то через 13 років вона впаде до $26 тис., що на $4 тис. менше вартості бензинового авто. А зрівняються ціни на електромобілі і традиційні машини вже до 2025 року.

Прогнози компанії Renault, яка виробляє електромобілі Zoe, ще оптимістичніші. Вони кажуть, що ціни на електрокари і авто з ДВЗ зрівняються вже через 3 роки. До цього призведуть два фактори. Перший — зниження витрат на виробництво електрокарів. Технології постійно вдосконалюються, а вартість акумуляторів падає, в той час як їхня ємність все більше зростає. Другий фактор — посилення регуляторної політики на бензинові авто (особливо щодо викидів в атмосферу твердих частинок) зробить їх невигідними для придбання.

Для українців ці прогнози не менш привабливі: міністерство інфраструктури обіцяє зниження цін для придбання електрокара на 20—40%, відкриття власного виробництва і розширення мережі заправок. Чи вигідно зараз купувати електрокар — підкаже онлайн-калькулятор.

Підписатися:

Коментарі