ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бачите незаконне або стихійне звалище? Повідомте — інтерактивна мапа звалищ

Велика Епоха

Запущений менше року тому онлайн-ресурс інтерактивної мапи звалищ приносить плоди: багато українців залишають свої звернення, інформацію про стихійні скупчення сміття і стежать за їхньою ліквідацією.

Восени минулого року Міністерство екології та природних ресурсів запустило сервіс всеукраїнської мапи звалищ. На цьому ресурсі будь-який українець може повідомити про незаконне звалище: в місті чи на його околиці, в лісі, зонах відпочинку і т.п.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

Для цього потрібно зареєструватися на сайті та залишити дані про виявлене звалище: фото та місце розташування. Отримані звернення Міністерство надсилає до органів місцевого самоврядування відповідної області та конструює процес ліквідації сміттєзвалища.

За цей час до можливостей ресурсу звернулися тисячі українців. Найбільш активними виявилися жителі Києва, Дніпра, Житомира, Миколаєва, Одеси, Полтави та Харкова. Про це йдеться в звіті мінекології:

Ліквідувати вдалося близько 1/3 звалищ, про які отримали онлайн-звернення.

На сьогодні найбільш повідомлень про стихійні скупчення сміття зафіксовано жителями Волинської області — понад 500, на другому місці Черкаська — 460, далі йдуть Житомирська та Кіровоградська області. Найменше число онлайн-звернень отримали від жителів Івано-Франківської та Луганської областей.

Дані реєстру місць видалення відходів та місць стихійних звалищ позначені на мапі в вигляді окремих шарів. Сайт онлайн-мапи може використовуватися як додаток для мобільних телефонів.

Мешканці Харківської області вирішили своїми силами боротися з проблемою стихійних звалищ: кожен місяць вони організовують розчищення території, сортують і здають вторсировину, надихаючи своєю роботою багатьох українців.

Видання «Велика Епоха» продовжує розширювати всеукраїнський сервіс інтерактивних мап «Куди здати відходи». Зручна мапа підказує адреси та контакти пунктів прийому вторсировини для безлічі міст України.