ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вчені створили гумові водорості, що зупинять руйнування коралових рифів

Велика Епоха

Група європейських учених знайшла спосіб, як запобігти закислення океану і захистити коралові рифи від руйнування. Вони створили пластичні штучні водорості з нетоксичної гуми, які стануть новим притулком для мешканців рифів.

#img_center_nostream#

Дослідники з University of Portsmouth вивчають процеси руйнування коралових рифів у Середземному морі. Відомо, що причинами цього незворотного, на перший погляд, процесу є зміна клімату та окислення води океану.

Морський біолог і член команди дослідників Федерик Рагаццол каже, що коралово-водоростеві рифи грають важливу роль в підкисленні океану. З підвищенням кислотності води ці комплекси, що складаються з карбонатних мінералів, будуть повільно зникати, і при цьому лужність морської води в рифі буде зростати. Вони діють як природна «антикислотне пігулка»: рифи водоростей, що розчиняються, захищають організми, життя яких залежить від підкислення океану. До того ж вони створюють місце проживання для численних маленьких безхребетних і притулок від зовнішніх впливів.

Щоб зупинити процес руйнування коралових рифів, вчені створили штучні міні-рифи з нетоксичної, високо-еластичної гуми — silicone elastomer. Цей матеріал робить їх пластичними. Завдання цих структур — імітувати природні коралові водорості і створювати місця проживання для дрібних безхребетних.

«Матеріал був обраний для відповідності властивостям водоростей і, що важливіше, він нетоксичний для морського середовища», — говорять учені.

У травні в затоці Ла-Спеція (північний захід Італії) дослідники встановили 90 штучних міні-рифів. Структури мають близько 10 см в діаметрі, і їх легко розмістити серед елементів природного рифа, щоб підштовхнути такі невеликі організми, як ракоподібні, мідії і черви, переміститися на «підроблений» риф.

Після деякого часу спостереження вчені помітили, що мікроорганізми починають колонізувати штучно створені структури.

Після перших експериментів міні-рифи зроблять з біорозкладного пластика, який зможе поступово зникати, залишаючи після себе справжні природні коралові структури.

За матеріалами: New Scientist.