ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Львівський сміттєпереробний завод буде переробляти відходи на паливо

Велика Епоха

У Львівській області з'являться чотири сміттєпереробних комплекси, які будуть переробляти ТПВ (тверді побутові відходи) і отримувати з них паливо. Очікується, що ці заводи запобігатимуть появі «сміттєвого апокаліпсису», від якого останнім часом страждають жителі Львова.

#img_center_nostream#

Рішення про будівництво заводів компаніями «Waste Management Systems», «Глассворк технолоджі» і інвестиційно-екологічною компанією «ІЕК» було прийнято в ході проведення конкурсу, повідомляє «Голос України».

За пропозиціями інвесторів на території області будуть побудовані три сміттєпереробних заводи. Найбільш оптимальним варіантом для регіону є технологія, в якій застосовується термопереробка відходів і отримання з них палива. Четвертий завод місцева міськрада планує побудувати біля ТЕЦ-2, на околиці обласного центру.

У країнах ЄС до сміття ставляться зовсім інакше, аніж в Україні. Наприклад, в Англії з відходів отримують цінне паливо і біогаз, що виділяється в процесі переробки, який перетворюють на добриво. Сміттєспалювальний завод у Швеції отримує зі сміття енергію, яка покриває більшу частину потреб міста в електроенергії. Ці сучасні заводи не продукують небезпечні викиди в атмосферу і абсолютно нешкідливі. Для України це поки нереально: ті сміттєспалювальні заводи, які хочуть тут побудувати, дуже небезпечні. Викиди від спалювання на таких заводах відходів, що не пройшли сортування, згубні для людей.

Як вчинити зі сміттям і звалищами, знають у Польщі і Болгарії, де не так давно спостерігалася подібна ситуація. Перетворювати сміття на цінний ресурс вміють і в Ізраїлі: їх унікальний завод є автономним. Він працює на енергії, яку отримує від переробки відходів.

Сучасний завод, побудований за польською технологією, з'явиться в Чернігові.

Поки в країні не налагоджена система сортування відходів, це можна робити і самим: збирати окремо вторсировину (скляні пляшки, пластик, макулатуру, метал, ганчір'я, батарейки та ін.) і відносити на пункти прийому. Найближчі адреси можна подивитися на мапі: