• На Львівщині нідерландці побудували агроферму для вирощування салатів і помідорів

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 8 червня 2017 року

На Львівщині існує агроферма, побудована за найсучаснішими технологіями. Тут цілий рік вирощують томати, зелень й інші овочі. Теплиці оснащені комп'ютерами, які створюють найкращі умови для росту рослин і полегшують роботу для людей.

Ці теплиці знаходяться в місті Буськ Львівської області, розповідає «Твоє Місто». Вони належать компанії «Галіція Ґрінері», директором якої є Майкл Хондерс з Голландії. Вже не одне покоління його родина займається овочівництвом — це стало сімейним бізнесом.

Кілька років тому він із командою нідерландських фермерів відправився в Україну, Казахстан і Грузію, щоб розвивати агробізнес. Як говорить Майкл, працювати в розвинених країнах може кожен. А змінити свій спосіб мислення і створити аграрний бізнес в абсолютно незвичних умовах — це справжній виклик. Команда розуміла, що відправляється в країну з нерозвиненою економікою. Але їхній продукт — овочі, які важливі для людей у будь-який час.

Обладнання для теплиць закупили в Нідерландах. Зараз тут вирощують величезну кількість видів салату, щодня збираючи близько 30 тис. розеток. Вирощують у теплицях і томати.

Для комфортних умов росту рослин тут цілий рік підтримується температура 25 С. Комп'ютер регулює освітленість, вологість ґрунту, частоту поливу і вміст корисних речовин у субстраті. Все, що залишається агрономам, — коригувати налаштування.

Салат вирощують методом сухої гідропоніки в пінопластових формах — у воду з живильним розчином занурене коріння рослини. Період від пророщеного насіння до отримання готового кущика салату триває 3 тижні. За цей час він проходить 3 пересадки.

Нещодавно тут з'явилася ще одна теплиця, але поки вона себе не окупила.

Як говорить Майкл, у порівнянні з Казахстаном і Грузією, в Україні працювати важче. Місцеві закони повинні полегшити життя іноземним інвесторам, адже ринок потребує місцевого виробника овочів. Навіщо взимку українцям купувати 80% овочів, імпортованих з Іспанії, якщо місцеве виробництво коштуватиме набагато дешевше, і продукція буде свіжішою?

Тому для інвесторів влада повинна зробити привабливіші умови ведення бізнесу.

У Грузії знаходиться найбільша теплиця компанії «Галіція Ґрінері». Попри це, на думку Хондерса, український ринок найперспективніший із трьох.

Отримання і продаж органічних продуктів — перспективний бізнес для України. У смарт-теплиці, керованої з телефону, можна вирощувати різні овочі і зелень.

Екоферми можна побудувати навіть в пустелі — на австралійській Sundrop вирощують томати, використовуючи у виробництві лише енергію сонця, а для поливу — опріснену воду.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...