П'ятниця, Вер 17, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Голландський дизайнер розробив інноваційний велосипед, що очищає повітря (ВІДЕО)

Понеділок, 29 червня 2020 року

Голландський дизайнер, відомий своїм проектом вежі-пилососа, представив нову розробку, яка допоможе поліпшити якість повітря в містах. Його велосипед Smog Free Bike «вдихає» забруднене і «видихає» очищене повітря через вентиляційні отвори в кермі.

Фото: dezeen.com

Smog Free Bike — це новітня концепція Даана Рузегеарда в напрямку створення речей для забруднених міст, повідомляє Dezeen.

Його вежі Smog Free Tower, встановлені в Роттердамі та Пекіні, нагадують величезні пилососи, які утворюють навколо себе бульбашки абсолютно чистого повітря і частково знижують забрудненість міст. Забруднене повітря всмоктується через верх вежі, а очищене повітря потім випускається через вентиляційні отвори з чотирьох сторін.

Велосипед Smog Free Bicycle працює аналогічно вежі: спеціальний пристрій, розташований в кермі, засмоктує забруднене повітря, очищає його і випускає назад в атмосферу. Таким чином повітря, що оточує велосипедиста, стає чистим і безпечним.

«Велосипеди завжди були символом енергоощадного та екологічного способу життя, але цей велосипед виконує подвійну функцію, очищаючи повітря під час руху», — каже розробник.

За даними Greenpeace, Пекін і Тяньцзінь — всього лише два з 300 міст Китаю, які провалили випробування якості повітря в 2015 році. Щорічно в Китаї понад 1,6 мільйона людей вмирають від токсичного повітря, а в грудні від airpocalypse (скорочення від «повітряний апокаліпсис»), яке широко висвітлювали всі ЗМІ, постраждали 460 мільйонів людей. Вони зазнали впливу рівнів смогу в 6 разів вище, ніж допустимі рекомендації ВООЗ. Польоти були скасовані, школи закриті, а в 24 містах через екстремальний смог по всьому Китаю був оголошений рівень «червоної тривоги».

Рузегеард сподівається, що smog-free велосипеди стануть популярними в Китаї і будуть використовуватися в програмах обміну велосипедами — їх близько 29 по всій країні: Mobike, Bluegogo, Ofo і ін.

«Звичайно, одна вежа і кілька велосипедів не вирішать проблему забруднення повітря в Китаї, але smog-free велосипеди — це захоплююча ідея, яка, сподіваюся, активує спільноти до створення „зеленіших‟ міст», — каже дизайнер.

Comments   

загрузка...