• Створено найдешевший у світі світильник на сонячних батареях

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Понеділок, 29 травня 2017 року

Благодійна організація SolarAid запустила проект зі створення «найдоступнішого в світі сонячного світильника» SM100 на сонячних батареях, які заряджаються навіть при похмурій погоді. Його можна брати з собою, кріпити до велосипеда або просто використовувати в будинку. SM100 стане незамінним джерелом світла в країнах, що розвиваються.

SM100 розроблено у співпраці з Yingli Solar і британської промислової дизайнерською фірмою Inventid.

SM100 має розмір долоні людини. За допомогою додаткових ремінців його можна кріпити на велосипеді або носити на голові як ліхтар, щоб руки були вільними. Для зарядки світильника досить навіть світла дуже низької інтенсивності, а заряду вистачає понад п'ять годин яскравого світіння.

SM100 продається всього за $5 в сільських районах Африці, і це робить його найдоступнішим джерелом світла, який можна купити. Низька вартість сонячних батарей сприяє переходу домогосподарств з небезпечного і токсичного гасу на поновлювальне сонячне освітлення. Тому зниження ціни, досягнуте SM100, зробило сонячну енергію доступнішою.

SolarAid має десятирічний досвід з продажу сонячної енергії в Африці, і на сьогодні SM100 випробуваний 900 родинами з Малавії, Уганди і Танзанії.

Агенти з продажу SunnyMoney кажуть, що вже багато родин можуть купити своє перше джерело штучного світла. Розробники сподіваються, що доступність SM100 для сільських громад допоможе назавжди залишити гасову лампу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...